УКРАЇНА

11:07

24.04

Влада

Олександр Клименко: кожен українець винен зовнішнім кредиторам 993 долара

0

Якщо зовнішній державний борг України перерахуватина кількість українців, виявиться, що кожен винен 993 долара, причому майже 30 мільярдів доларів наша країна повинна виплатити протягом наступних 4 років - це близько $360 з кожного з нас

Про це написав екс-міністр, засновник ініціативи «Відновлення Донбасу» Олександр Клименко на своїй сторінці у Facebook.

Політик зазначає, що фактично дефолт неминучий: переговори про реструктуризацію боргів з кредиторами практично провалилися, а грошей в українському бюджеті на виконання боргових зобов´язань немає.

Клименко прогнозує, що від наслідків дефолту в першу чергу постраждають прості люди.

«Дефолт не несе катастрофічних наслідків для уряду. Навпаки, це найбільш логічний зараз для нього крок, який дозволить списати частину зовнішнього боргу, і полегшити фінансове навантаження на бюджет. Для громадян дефолт - це чергові випробування на міцність: падіння курсу гривні, новий рівень цін на продукти, урізання соціальних виплат», - підкреслює політик.

Однак Клименко пише, що при правильному адмініструванні дефолт може стати джерелом економічного зростання. Так, наприклад, було в Мексиці після дефолту 1994 року, Росії після 1998 року, Ісландії 2008 року. Однак саме від професіоналізму українського уряду залежить кінцевий

«Чи зможе уряд ефективно управляти цим процесом, і перетворити його на джерело зростання української економіки. Або зажене країну в ще більшу депресію і знову пожертвує інтересами своїх громадян заради політичних дивідендів? », - зазначає Клименко.

До відома:

Загальний борг України, тобто і держави, і бізнесу, перед зовнішніми кредиторами складає трохи більше $ 126 млрд. Безпосередньо держава Найбільшим приватним кредитором України є американський фонд Franklin Resources, якому належать боргові зобов´язання України на 6,5 $ млрд. І основні суперечки з реструктуризації на даний момент якраз йдуть саме з цим фондом. Мова про списання частини боргів або перенесення термінів їх повернення.

Причому, за інформацією учасників переговорів, готовність списати борг або перенести виплати у кредиторів немає. Обидві сторони виставляють завищені пропозиції, далекі від реальності.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus