УКРАЇНА

17:34

22.04

Влада

США не знають, що робити з Україною

0

Директор російської та євразійської програми Фонду міжнародного миру Карнегі Андерс Аслунд вважає, що присутність України в Іраку певним чином заважає США чітко визначити свою позицію щодо дій українського керівництва. Про це він заявив у ході слухань «Майбутнє України та інтереси Сполучених Штатів» в американському Конгресі, повідомляє українська служба радіостанції «Голос Америки».

«США стоять перед дилемою у своїй політиці щодо України. Це вибір між відносною важливістю присутності українських військових в Іраку і демократією. У лавах української еліти поширене міцне почуття, що для лідерів США більш важливо, щоб Україна надіслала солдатів в Ірак, ніж те, що насправді відбувається з демократією в цій країні. І це відповідає на питання, чому політика Сполучених Штатів неефективна. Це баланс, який має бути переглянутий», - зазначив А.Аслунд.

Як відзначив у ході слухань помічник держсекретаря США з питань Європи і Євразії Стівен Пайфер, якщо українці прагнуть позитивного розвитку відносин із США і хочуть просуватися в Європу, надзвичайно важливо, щоб майбутні президентські вибори в Україні пройшли чесно і відкрито. І хоча, за його словами, останнім часом відносини між США і Україною покращилися, у Вашингтоні пам’ятають гучні справи, які суттєво зашкодили міжнародному іміджу України.

Членів підкомісії комітету Палати представників Конгресу з питань міжнародних відносин, які брали участь у слуханнях і незабаром планують відвідати Україну, цікавила також ситуація зі свободою слова в державі в цілому і, зокрема, становище радіо «Свобода», яке в лютому цього року було зняте з ефіру української FM-радіостанції «Довіра». Як наголосив С.Пайфер, українські радіо- і телемовці залишаються під контролем владних структур, а радіо «Свобода» виходить на коротких хвилях. У ході слухань також згадувалося закриття київської радіостанції «Континент».

На думку С.Пайфера, певна свобода слова існує в українських друкованих і інтернет-виданнях. Однак директор відділу Центральної Європи і Євразії американського Національного фонду підтримки демократії Надя Дюк повідомила присутнім про черговий тиск на відоме інтернет-видання «Українська правда», проти якого відкрито судову справу, що, за її словами, має корені в адміністрації президента. Н.Дюк також звернула увагу учасників слухань на «кричущі порушення» у ході виборів мера міста Мукачевого Закарпатської області.

Як зазначає «Голос Америки», багато експертів вважають події в Мукачевому репетицією президентських виборів. Воднораз учасники слухань впевнені, що саме від виборів президента у 2004 році залежить подальша доля України.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus