УКРАЇНА

02:35

22.06

Влада

Спілка журналістів погрожує інформаційним бойкотом

0

Голова Національної спілки журналістів України Ігор Лубченко критикує відмову Верховної Ради у середу внести зміни у статті Цивільного кодексу, за якими негативна інформація про особу вважається недостовірною, а офіційні заяви посадовців – достовірними, повідомляє ІМІ.

Коментуючи відмову парламенту змінити редакцію статей 277 і 302 Цивільного кодексу України, Лубченко зазначив, що «у законодавчому плані інформаційний простір нашої держави все більше перетворюється у мінне поле української журналістики».

За наявності таких статей, вважає голова НСЖУ, «втрачається всякий сенс існування журналістики, у пустопорожні балачки перетворюються розмови про свободу слова, адже ЗМІ і журналісти позбавлені можливості об’єктивно показувати діяльність чиновників, ставити під сумнів їхні реляції про нібито досягнуті успіхи».

Крім того Лубченко звертає увагу, що, незважаючи на неодноразові звернення НСЖУ, журналістських колективів і громадських організацій, парламент досі не відновив пільги зі сплати податку на додану вартість з передплати і розповсюдження друкованих ЗМІ, що призвело до зменшення у другому кварталі цього року на 253 тисяч примірників передплатних тиражів газет і журналів всеукраїнської сфери розповсюдження.

На думку голови спілки журналістів, «депутати Верховної Ради, все більше втягуючись у передвиборне протистояння політичних сил, забувають, що народ їх обрав для того, аби вони створювали умови для побудови справді демократичної і правової України, а не для задоволення власних амбіцій».

«У цих умовах огріхи законодавчого процесу можуть завдати непоправної втрати», - додав Лубченко.

Голова НСЖУ вважає, що Верховна Рада має якнайшвидше виправити статті 277 і 302 Цивільного кодексу України та прийняти законопроект 4486 про відновлення для преси пільг з ПДВ.

Також Лубченко заявив, що «Спілка готова закликати колег до інформаційного бойкоту діяльності тих народних депутатів, які своїми незваженими діями хочуть задушити свободу слова, право журналіста на професійну діяльність».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus