УКРАЇНА

00:24

23.05

Влада

Варшаві не подобається політика ЄС щодо України

0

Оприлюднені в середу Європейською Комісією основи “східної політики” ЄС викликали помітне роздратування у Варшаві. Польська преса пише навіть про першу дипломатичну суперечку Варшави з Брюсcелем з моменту вступу Польщі до ЄС. Причиною незадоволення польських еліт є зокрема те, що європейські чиновники не дають конкретної обіцянки членства Україні навіть у далекій перспективі, повідомляє радіо «Свобода».

Те, що Польща послідовно переконує ЄС у необхідності дати Україні чітку перспективу майбутнього членства – це ні для кого не є таємницею. Не є таємницею теж те, що єесівські чиновники послідовно це ігнорують. І оприлюднені у середу “основи східної політики” ЄС є найкращим цього підтвердженням.

Польща збирається й надалі реалізувати свою власну політику у стосунках зі східними сусідами. У середу на сторінках газети “Жечпосполіта” речник польського Міністерства закордонних справ Богуслав Маєвський сказав: “Ми будемо послідовно реалізувати нашу попередню політику. Ми не збираємось піддаватися механічному пресингу наших партнерів, котрий дуже часто випливає із нерозуміння справи”.

Однак, бажання - бажаннями, але чи матиме Польща відповідні інструменти, щоб реалізувати свою власну політику в межах ЄС? Цю проблему прокоментував експерт зі східних питань варшавського Центру Міжнародних Стосунків Януша Онишкевича: “Гадаю, що ми матимемо такі інструменти. Передусім тому, що ми будемо мати доступ до певних коштів на прикордонну співпрацю – тут маю на увазі не лише співпрацю на кордоні, але й між прикордонними регіонами. Це цілком реальне. Думаю також, що гроші, котрі Євросоюз призначатиме на розвиток близького сусідства, котре охопить і Україну, також будуть у нашому розпорядженні”.

Разом з тим Януш Онишкевич добре усвідомлює, що фінансові інструменти це лише частина засобів для реалізації східної політики. Не менш важливою є й так звана лобістська діяльність: “Я думаю, що тут повинна йти мова не лише про гроші, а про систематичне переконування наших партнерів, що Європейський Союз нарешті повинен задекларувати цілком зрозуміло своє ставлення до України. А це буде нелегко”.

Офіційно ж у Варшаві ще не поспішають коментувати документу Європейської Комісії, мотивуючи це тим, що його потрібно ще детально вивчити та проаналізувати. Експерти також вважають, що проблема ще й в тому, що у самій Польщі лише під кінець тижня з’ясується доля уряду.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus