УКРАЇНА

20:53

27.05

Влада

Пентагон програв війну в Іраці

0

Помилки Пентагона і Білого дому в Іраку, включаючи знущання над полоненими, фіаско в Ель-Фаллуджі і протистояння в Ен-Наджафі, не тільки підривають позиції США, але і поставили під удар усі країни і компанії, що беруть участь у реконструкції в Іраку. Такий висновок зроблено у доповіді експертів, отриманій РІА «Новости» у вашингтонському Центрі стратегічних і міжнародних досліджень.

Доповідь підготовлена під керівництвом відомого аналітика, що був директором управління розвідувальних оцінок в апараті міністра оборони США Ентоні Кордесмана. У доповіді наголошено, що поява у світових ЗМІ фотографій, які підтверджують знущання над полоненими іракцями, мало в Іраку і в усьому арабському світі «нищівний» ефект.

«Для багатьох у регіоні це підтверджує всю критику на адресу США і різко підсилює вагу ісламських екстремістів», – зазначається в дослідженні, де констатується, що поява тероризму в Іраку стала безпосереднім наслідком американських помилок. «До війни Ірак ніколи не був «магнітом» для тероризму. Сьогодні Ірак став природним полем бою для ісламських повстанців і «добровольців» усіх мастей», – вказується в документі, де утримується попередження про те, що хвиля тероризму в Іраку негативно позначиться на можливості здійснити реконструкцію цієї країни, у тому числі з зарубіжною участю. «Усі, хто беруть участь у допомозі і реконструкції, стають природною мішенню», – констатують автори дослідження.

За даними американських ЗМІ, цілий ряд нових трагічних інцидентів в Іраку на цьому тижні став реакцією на скандал, викликаний знімками знущань американських солдатів над іракськими полоненими. Виконавці страти обезголовленого в Іраку 26-літнього американця Ніколаса Берга прямо заявили в камеру про те, що убивають свою жертву у відповідь на дії США стосовно полонених у в’язниці «Абу-Грейб».

«Загибель Берга відбулася на тлі стрибка числа іноземців, убитих і викрадених протягом останніх днів», – пише в цьому зв’язку газета «Нью-Йорк таймс». Видання зазначає, що «у вівторок був убитий один російський робітник на електростанції і двоє робітників були взяті в заручники після того, як на них було зроблено напад на півдні від Багдада». При цьому газета нагадує, що в цей же вівторок біля іракського міста Рутба за 100 кілометрів від йорданського кордону напад було зроблено на цивільний американський конвой з постачанням для Іраку.

За даними «Вашингтон пост» після страти Берга «тисячі іноземних контрактерів і підприємців, приваблених в Ірак фінансовими перспективами і можливістю відновити зруйновану війною інфраструктуру, будуть охоплені новою хвилею жаху».

Про те, що скандал, викликаний появою фотознімків про знущання над іракцями, дорого обійдеться США, попереджає і журнал «Тайм». «У міру того, як зростають сумніви щодо цієї війни, образи садизму стають символами всього неправильного, що відбувається з американською витівкою в Іраку. Фотографії викликали глобальне обурення, особливо в арабському світі, де вони спровокували нову хвилю озлоблення серед мільйонів мусульманів, що виступають проти здійсненого Джорджем Бушем вторгнення в Ірак. Вони дали поживу всім прихильникам «теорій змови», яка затверджує, що США мають намір потіснити іслам і принизити арабів», – пише журнал. «З наслідками цього нам доведеться жити найближчі 40 років», – наводить «Тайм» висловлення неназваного високопоставленого офіційного представника Білого дому.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus