УКРАЇНА

05:23

24.05

Влада

Клюєв упевнений у швидкому введенні до ладу «Одеса – Броди»

0

Технічні питання транспортування нафти нафтогоном Одеса – Броди вирішено, отримані банківські гарантії для закупівлі технологічної нафти, а введення до ладу нафтогону затягується через затримання з підписанням відповідних контрактів керівництвом «Укртранснафти», повідомив віце-прем’єр Андрій Клюєв на прес-конференції в четвер, передає «Українська правда» .

Клюєв зазначив, що «фахівцям треба більше займатися роботою, а не політикою», оскільки затримка з транспортуванням нафти нафтогоном саме за ними.

«Є питання, чому в травні немає нафти в нафтопроводі? Ми знаємо, що є вже і нафта, і пропозиції щодо нафти, і вирішені чисто технічні питання. Тому єдине, що залишилося, - щоб наші фахівці підписували контракти і почали працювати», - заявив він. І додав, що якби сам міг підписувати ці контракти, то вони давно вже були б підписані.

Клюєв наголосив, що «Укртранснафта» як транспортна компанія не збирається купувати чи продавати нафту.

«Є драфти контрактів «качай або плати», є банківські гарантії на 100 млн.доларів, щоб придбати технологічну нафту, - ці папери необхідно оформити і почати працювати», - заявив він.

Віце-прем’єр також додав, що практично вирішено проблеми транспортування каспійської нафти зі Словаччиною, що затримали реалізацію проекту більш ніж на місяць.

Перша черга нафтотранспортної системи Одеса – Броди здана до в експлуатації в травні 2002 року. Її пропускна спроможність становить 9-14,5 млн. тонн нафти за рік. Передбачається також розширення потужності нафтогонудо 40-45 млн. тонн за рік.

Кабінет міністрів 4 лютого цього року прийняв рішення про використання нафтогону Одеса - Броди в прямому напрямку.

ТНК-ВР пропонувала Україні поставити 380-420 тис. тонн технологічної російської нафти сорту Urals у виді товарного кредиту на три роки для заповнення Одеса - Броди, а також забезпечувати до 9 млн. тонн нафти на рік для прокачування.

Президент України Леонід Кучма наприкінці квітня висловив сумнів в економічній доцільності прямої роботи нафтогону, ще раз заявив про необхідність якнайшвидшого його пуску в роботу і поклав відповідальність за наповнення нафтогону на Клюєва.

За повідомленням прес-служби президента, 12 травня Леонід Кучма зустрічався з віце-прем’єром Андрієм Клюєвим.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus