УКРАЇНА

14:35

26.05

Влада

Кінах і Пустовойтенко йдуть на об’єднання

0

У Верховній Раді буде створена єдина фракція Народно-демократичної партії і Партії промисловців і підприємців України. Про це заявили лідер НДП Валерій Пустовойтенко і лідер ПППУ Анатолій Кінах, які підписали сьогодні угоду про співробітництво між двома партіями.

За словами Кінаха, зараз йде робота зі створення могутньої структури у Верховній Раді, серед іншого розглядається варіант створення єдиної фракції. Він додав, що це питання буде вирішено найближчим часом. У свою чергу, Пустовойтенко зазначив, що раніше дві політичні сили вже були разом, коли були в складі блоку «За єдину Україну», а зараз і ПППУ, і НДП вирішують однакові проблеми.

Нагадаємо, що в квітні 2004 року в Раді було оголошено про саморозпуск фракції партії «Трудова Україна» і ПППУ, після чого «Трудова Україна» створила свою власну фракцію, до якої зараз входять 29 депутатів.

Партія промисловців і підприємців після саморозпуску фракції ТУ-ПППУ не повідомляла про створення своєї фракції в парламенті. Депутати-члени ПППУ поки що залишаються позафракційними.

Фракція НДП уже тривалий час знаходиться на межі існування – до неї входять 14 депутатів, що є мінімальною кількістю для створення фракції. Крім того, у фракції є депутат-сумісник Анатолій Толстоухов, який обіймає посаду міністра Кабінету Міністрів. На початку квітня Толстоухов заявив, що залишиться депутатом і подав заяву про відставку з посади міністра Кабінету Міністрів. Дотепер питання про його відставку не вирішено, одночасно керівництво парламенту не вимагає від Толстоухова складення депутатських повноважень.

21 квітня 2004 року Анатолій Толстоухов, що є також першим заступником голови Народно-демократичної партії і головою Київської організації НДП, заявив, що буде переконувати керівництво партії підтримати на президентських виборах кандидатуру Віктора Януковича. «Сьогодні так складається ситуація, що партія повинна йти на вибори з тим, хто дійсно має перемогти», - сказав Толстоухов. Він зазначив, що програма НДП передбачає висування на вибори Президента свого кандидата, проте, на думку Толстоухова, у нинішній ситуації інтереси України мають бути вище ніж інтереси партії.

Один з лідерів Харківської обласної організації НДП, голова Харківської облдержадміністрації Євген Кушнарьов також звинуватив голову партії Пустовойтенка в спробі розколу партії. Пустовойтенко у відповідь заявив, що Кушнарьов не знає про реальну ситуацію в партії, а в цей момент працює не членом партії, а головою держадміністрації.

У квітні “розкольницькі” тенденції намітилися в Донецької обласній організації НДП, що провела конференції з порушенням встановлених київським керівництвом НДП термінів і вирішила підтримати на виборах Віктора Януковича.

Після висування прем’єра Віктора Януковича єдиним кандидатом від влади на президенскі вибори, його не підтримали ні Кінах, ні Пустовойтенко. Обидва політика не виключили, що самі можуть взяти участь у президентських виборах. Ще одним політиком, що не поспішає ввійти в кампанію по підтримці Януковича став лідер “Трудової України”, глава Нацбанку Сергій Тігіпко.

До складу ППП входять понад 115 тис. осіб, НДП нараховує 280 тис. осіб.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus