УКРАЇНА

02:23

28.05

Влада

Більшість економічних злочинів скоюється в сфері освіти

0

Нинішнього року в Україні зафіксовано 1400 економічних злочинів, у здійсненні яких звинувачуються 1600 осіб. Про це, як повідомляє «ІНФА», заявив у вівторок на міжнародному «круглому столі», присвяченому питанням партнерства в протидії економічної злочинності і корупції, перший заступник начальника Департаменту держслужби з боротьбі з економічною злочинністю Петро Пилипчак.

За його словами, найбільшу кількість економічних злочинів в Україні розкрито в навчальних закладах – 275 випадків порушення діючого законодавства, пов’язаних з корупцією. На другому місці економічні злочини, скоєні в паливно-енергетичному комплексі - 87 випадків, третю позицію посідають злочини на транспорті - 78 випадків.

Значна кількість економічних злочинів відбувається також під час реформування власності (тільки нинішнього року розкрито 63 факти), а також в установах охорони здоров’я (розкрито 40 злочинів). Як зазначив Пилипчак, найчастіше давання хабарів в Україні фіксувалася під час вирішення питань, пов’язаних з орендою земельних ділянок і під час одержання дозвільних документів на ведення підприємницької діяльності. Серед хабарників, яких викрили, виявилося декілька мерів і керівників районних і міськадміністрацій.

Тим часом, наголосив Пилипчук, міліції вдалося зменшити тиск на підприємців з боку корумпованих чиновників, насамперед, за рахунок створення в структурі МВС спецпідрозділів з боротьбі з хабарництвом.

Сьогодні економічні злочини «носять яскраво виражений інтелектуальний характер», зазначив Пилипчук, додавши, що в більшості випадків злочинці використовують схеми ведення офшорного бізнесу, а також фіктивне банкрутство, перейменування фірм, відкриття дочірніх структур. При цьому більше половини з 43 200 економічних злочинів, розкритих торік в Україні, були класифіковані як тяжкі й особливо тяжкі.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus