УКРАЇНА

00:59

26.04

Влада

Карпачова просить вивести миротворців з Іраку

0

Уповноважений Верховної Ради по правам людини Ніна Карпачова звернулася до народних депутатів з проханням вивести український миротворчий контингент з Іраку. Причиною для такого рішення, на думку Карпачової, має стати те, що в Іраку відбуваються численні порушення прав мирного населення, а виявлені факти знущання американських військових над полоненими іракцями дискредитують усі коаліційні сили. Про це йдеться в письмовому зверненні українського омбудсмена, текст якого є в «proUA».

“Не можна мовчати і робити вигляд, ніби нічого не відбувається, коли йдеться про брутальні й масові порушення фундаментальних прав людини”, – заявляє Карпачова. За її словами, вона ще до початку бойових дій в Іраку попереджала Карлоса Паскуаля, який був свого часу послом США в Україні, що одним з наслідків війни в Іраку будуть значні жертви серед мирного населення країни, а після цієї війни світ стане ще більш вразливим щодо глобальних загроз, – в першу чергу, таких як міжнародний тероризм.

Тепер Карпачова говорить, що збуваються найгірші прогнози і побоювання: “На сьогоднішній день в Іраку представники ООН, міжнародних правозахисних організацій, а також незалежних ЗМІ зафіксували численні випадки серйозних порушень окупаційними силами IV Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни”.

Омбудсмен також нагадала, що направлення українських вояків до Іраку від самого початку відбувалося всупереч настроям українського суспільства. “Попри неодноразові заяви високих посадовців про суто миротворчу місію українського військового контингенту, насправді українцям в Іраку часто доводиться брати участь у бойових діях на боці окупаційних сил”, – говорить Карпачова. Як наслідок, за її словами, сьогодні тільки за офіційними даними, в Іраку вже загинуло шестеро українських військовослужбовців; близько 20 осіб дістали поранення, зокрема й важкі.

Окрім того, Карпачова звертає увагу законодавців на те, що на тлі людських втрат, які зазнає наша країна, принизливим виглядає той факт, що американська сторона відверто ігнорує будь-які інтереси України в Іраку, зокрема щодо захисту прав і свобод українських громадян. Досі так і не сплачена компенсація сім’ї українського громадянина, відомого журналіста Тараса Процюка, вбитого американцями рік тому в Багдаді. Крім того, Карпачова повідомляє, що двоє українських моряків Микола Мазуренко та Іван Сощенко з судна «Навстар-1», утримуються у тій самій в’язниці Абу-Грейб, де зазнали жорстоких тортур заарештовані іракці. “Умови тримання наших співвітчизників не відповідають елементарним людським вимогам. Сьогодні існує пряма загроза не тільки їхньому здоров’ю, а й життю”, – стверджує український омбудсмен. Крім того, хворий на цукровий діабет 70-річний капітан судна, за словами Карпачової, не має можливості в умовах війни отримувати необхідні ліки.

Карпачова застерігає депутатів, що приєднання до антиіракської коаліції може серйозно загрожувати Україні терористичними актами. “Відомі трагічні події в Іспанії мають стати для всіх нас серйозним застереженням. До речі, під час терактів у цій країні стали жертвами й наші співвітчизники, які знаходилися там на заробітках”, – зазначила український омбудсмен. Наприкінці свого звернення Ніна Карпачова заявила, що реальні або примарні економічні вигоди не варті життя людини.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus