УКРАЇНА

02:07

25.05

Влада

Україна просить США допомогти в справі матросів з «Невстар 1»

0

Україна просить США посприяти переведенню капітана танкера «Невстар 1» Миколи Мазуренка і старшого помічника Івана Сощенка, засудженим в Іраку до 7 років в’язниці за контрабанду нафтопродуктів, в українську в’язницю, повідомляють «Українські Новини».

Про це повідомив керівник прес-служби МЗС Маркіян Лубківський з посиланням на зустріч міністра закордонних справ Костянтина Грищенка і посла США в Україні Джона Гербста.

За інформацією Лубківського, Грищенко вручив Гербсту ноту, де є звертання Кабміну до американської влади посприяти передачі Мазуренка і Сощенка для подальшого відбування покарання в Україні.

У ноті також висловлюється глибока стурбованість умовами утримання цих українських громадян в іракській в’язниці.

«Грищенко, зокрема, зазначив неприпустимі умови утримання українських громадян, відсутність життєво необхідного медичного обслуговування і напруженої ситуації навколо пенітенціарної установи, що ставить під погрозу життя наших співвітчизників», - повідомив Лубкивский.

Нагадаємо, Уповноважений Верховної Ради по правах людини Ніна Карпачева наприкінці квітня повторно звернулися до Посла США в Україні Джону Хербсту з листом, у якому просить надати дипломатичну допомогу в рішенні долі засуджених в Іраку капітана і старпома судна «Навстар-1», громадян України Миколи Мазуренко й Івана Сощенко

Мазуренко і Сощенко були присуджені 13 жовтня 2003 до 7 років позбавлення волі і штрафові в розмірі 1,2 млн. доларів кожний.

Інші 19 громадян України, моряків «Нэвстар 1», звільнені.

Адвокати присуджених подали апеляцію, і Верховний Суд Іраку визнав це рішення необґрунтованим і ухвалив його переглянути, але вирок був залишений без змін.

На початку березня адвокати моряків подали другу апеляцію.

Дружини моряків повідомили, що стан здоров’я моряків різко погіршився.

Хворому цукровим діабетом Мазуренко нерегулярно дають ліки.

«Нэвстар 1» був затриманий на початку серпня минулого року командою корабля британських Військово-морських сил «Сазэрлэнд».

Танкер був під спостереженням протягом декількох днів і за цей час були замічені багаторазові випадки одержання їм палива від малоразмерных барж.

1100-тонний танкер був затриманий у Перській затоці і пришвартований у порту міста Умм-Каср.

Українські влади вже обговорювали з владою США й Іраку можливість перегляду вироку капітанові і старпомові танкера «Нэвстар 1».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus