УКРАЇНА

14:52

24.05

Влада

Польський ворог ІСД іде у відставку

0

Віце-міністр Державного майна Польщі в уряді Лешека Міллера Анджей Шараварський іде у відставку. Про це повідомило польське видання «Gazeta Wyborcza».

Віце-міністр держмайна Анджей Шараварський, перебуваючи на цій посаді, був замішаний у багатьох приватизаційних і корупційних скандалах.

Зокрема, польське видання Super Express недавно повідомляло, що пан Шараварський перебуваючи на посаді віце-міністра, був одночасно акціонером скандально відомої компанії Air Tours Poland. Відповідно до польського законодавства, членам уряду забороняється бути акціонерами комерційних компаній. Ця компанія відома тим, що нагромадила боргів на суму близько 1 млн. злотих, після чого була ліквідована акціонерами. У результаті, кредитори компанії залишилися ні з чим.

Прізвище Шараварського фігурує й у скандалі навколо приватизації металургійного холдингу Polskie Huty Stali, що виробляє до 70% сталі в Польщі. Відповідно до інформації «Gazeta Wyborcza», польська прокуратура має намір продовжити слідство у справі, пов’язаній із хабарництвом під час приватизації металургійного гіганта. За інформацією, яка була надана прокуратурі одним з учасників конкурсу - американською US Steel, до них звернувся представник фірми Inveks, що запропонував заплатити йому визначену суму за перемогу в приватизаційному конкурсі. При цьому, представник компанії Inveks посилався на віце-міністра держмайна Анджея Шараварського. Нагадаємо, що переможцем приватизаційного конкурсу з продажу PHS наприкінці минулого року став концерн LNM.

Анджей Шараварський є також одним з активних учасників скандалу навколо приватизації польського метпідприємства Huta Czestochowa. Як раніше повідомлялося, міністерство держмайна Польщі в лютому цього року визначило переможцем приватизаційного конкурсу з продажу меткомбінату Huta Czestochowa групу LNM, незважаючи на те що тендерна комісія одноголосно (7 голосів) рекомендувала визначити як інвестора українську корпорацію ІСД. Коментуючи рішення міністерства, Анджей Шараварський назвав українську компанію «випадковим інвестором».

За інформацією «Gazeta Wyborcza», свої посади втратять практично усі віце-міністри держмайна Польщі. Нагадаємо, що уряд Польщі Лешека Міллера з 2 травня пішов у відставку через численні корупційні скандали і недовіру з боку більшості громадян Польщі. Новий уряд має сформувати новий прем’єр Марек Білка.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus