УКРАЇНА

14:38

27.05

Влада

Україні загрожує навала скарг до Євросуду

0

Кількість прийнятих у Європейському суді з прав людини скарг проти України може через два роки зрости до 2 тисяч – це удесятеро більше, ніж нині. За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, запобігти цьому можна лише в разі внесення змін в українське законодавство. Про це «proUA» повідомили в прес-службі Міністерства юстиції.

Лавринович повідомив про збільшення кількості обгрунтованих справ, що надходять проти України до Євросуду та про зменшення справ, що не стосуються сфери дії Конвенції про захист прав і основних свобод, якою керується Європейський суд. Міністр також наголосив на підвищенні рівня кваліфікованого юридичного супроводу таких справ.

Протягом 2003 року на опрацюванні в Національному бюро у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини перебували 163 справи, які Європейський суд прийняв до розгляду і надіслав українському уряду для надання зауважень (для порівняння – у 2000 році було надіслано 30 справ; у 2001 році – 21 справа, у 2002 році – 10 справ). Цього року в Національному бюро перебувають на розгляді 176 справ, що надійшли з Європейського Суду. Якщо у 2001 році Євросуд виніс рішення по одній справі проти України, у 2003 році – шість рішень по ідентичних справах. То вже цього року було винесено 2 рішення по справах проти України.

За словами міністра, аналіз рішень Європейського Суду з прав людини показав, що причини винесення рішень проти України полягають як у наявності у законах України норм, що обмежують права людини, так і через неправильне застосування норм законів на практиці.

«У разі, якщо Суд винесе рішення по тих справах, які зараз визнані прийнятними для розгляду, через 150 з них Україна має внести зміни до законодавства, оскільки держави, які ратифікували Конвенцію, взяли на себе зобов’язання щодо приведення національного законодавства у відповідність з положеннями Конвенції», – наголосив Лавринович.

Протягом І кварталу 2004 року Національному бюро було опрацьовано та підготовлено зауваження за 56 заявами, надісланими Європейським судом. Ці справи стосувалися заборони катування, права на свободу та особисту недоторканність, права на справедливий судовий розгляд (зокрема, щодо встановлення розумних термінів розгляду справ судами), наявності на національному рівні ефективних засобів захисту та права на мирне володіння своїм майном.

Лавринович повідомив, що Національне бюро виявило, що до порушень прав людини призводять прогалини у виправно-трудовому законодавстві, у законодавстві про боротьбу із незаконним обігом наркотичних засобів, у сімейному законодавстві. Також виявлено порушення під час оскарження дій суддів, дій слідчого під час попереднього слідства, під час проведення безоплатної адвокатської допомоги в цивільних справах.

З моменту набуття чинності Конвенції про захист прав і основних свобод людини для України (11 вересня 1997 року) до Європейського суду з прав людини звернулося понад 8000 осіб зі скаргами українців на порушення їхніх прав і свобод, гарантованих Конвенцією.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus