УКРАЇНА

07:59

25.05

Влада

Рада Європи рекомендує перевибори у Мукачевому

0

У вівторок в Парижі у представництві Ради Європи було затверджено звіт стосовно виборів міського голови у Мукачевому. Документ передбачає визнати вибори мера недійсними і призначити повторні вибори у цьому місті, повідомляє ІМІ.

У звіті, підготовленому трьома доповідачами від Конгресу місцевих та регіональних влад при Раді Європи, які працювали спостерігачами на виборах міського голови Мукачевого 18 квітня, детально перераховані усі правопорушення, що були зафіксовані під час їх проведення.

Зокрема, у звіті відзначається, що електоральний процес у Мукачевому дискредитує усю електоральну практику в Україні. У документі констатується втручання вищої державної влади у виборчий процес та залучення під час виборів неідентифікованих злочинних угрупувань.

Конгрес визнає зухвалу фальсифікацію результатів виборів і закликає визнати вибори не дійсними, провести кримінальне розслідування та покарати винних.

Конгрес місцевих та регіональних влад пропонує представити цей звіт для обговорення на червневій сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Водночас у Києві особливо не сподіваються на виконання Україною рекомендацій Конгресу Ради Європи.

Один з лідерів ”Нашої України” Юрій Костенко в інтерв’ю «Німецькій хвилі» не висловив сподівань, що вибори міського голови у Закарпатті, до яких прикута увага навіть міжнародної спільноти, таки вдасться визнати недійсними і призначити повторне переобрання мера. Подібні рішення може ухвалювати лише суд.

На думку Костенка, ситуацію може змінити хіба що звіт Генеральної прокуратури, яка вивчала перебіг виборів на Закарпатті. Втім, представники ”Нашої України” вже нині передрікають, що висновки будуть досить лояльними. На думку представників фракції, Генеральна прокуратура навряд чи вдасться до рекомендації призначити повторні вибори.

Представники фракції ”Наша Україна” вважають, що рішення Конгресу має вплинути на перебіг виборчої президентської кампанії.

Юрій Костенко, зокрема, відзначив, що активна критика цих брутальних технологій, які використовувалися в Мукачевому, буде запобіжником для їх повторення на президентських виборах.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus