УКРАЇНА

18:29

24.05

Влада

Табачник: Україні не потрібен фетиш Євросоюзу

0

Віце-прем’єр Дмитро Табачник, вважає, що для того, щоб наблизитися до Євросоюзу, потрібно побудувати Європу в Україні, «принаймні, намагатися це робити». Таку думку Табачник висловив у ефірі телепрограми «Докладно з Дмитром Кисельовим» («ICTV»).

«Говорячи про Євросоюз, як про далеку, дійсно, перспективу, я згодний, адже нам не потрібен фетиш Євросоюзу, от, молитися тільки на те, що ми повинні опинитися в Європі. Для нас Євросоюз у першу чергу – це приклад дійсно високих соціальних стандартів», – заявив Дмитро Табачник. За його словами, будь-яке економічне і політичне рішення повинно в першу чергу вимірятися прагматичною вигодою для України.

Як приклад Табачник навів українсько-латвійський договір про вільну торгівлю, що діяв до вступу Латвії в Євросоюз, і який давав завантаження латвійським залізниці, портам, створював тисячі робочих місць: «Цей сегмент ринку українських товарів і латвійських товарів на українському ринку займе відразу хтось інший. В Україну, наприклад, продукти привозитимуть з Туреччини або інших країн, а в Латвії українське місце займуть товари Євросоюзу». Як наслідок, зазначає Табачник, вигодою для України стає єдиний економічний простір. У той же час, як зазначає Табачник, ЭЕП не альтернатива ЄС і не заважає рухові України до НАТО, «тому що немає протиріччя між цим». «На сьогоднішній день Єдиний економічний простір для нас – це вільна торгівля, це нові робочі місця, і це можливість рухатися українським товарам, у тому числі, машинобудуванню на величезні ринки», – вважає Табачник.

Нагадаємо, що 1 травня в до ЄС приєдналися 10 нових країн: Словаччина, Словенія, Польща, Чехія, Угорщина, Естонія, Латвія, Литва, Мальта і Кіпр.

22 квітня 2004 року президент Леонід Кучма підписав закон про ратифікацію Верховною Радою угоди про формування ЄЕП.

20 квітня 2004 року ВР ратифікувала угоду про ЄЕП. Україна погодилася виконувати угоду лише доти, допоки вона не суперечитиме Конституції. Головна вимога України – якомога швидше створити зону вільної торгівлі на території країн-учасниць ЄЕП. Також угоди про ЄЕП ратифікували парламенти Російської Федерації, Білорусі і Казахстану.

23 лютого 2003 року президенти України, Російської Федерації, Білорусі і Казахстану заявили про створення ЄЕП, метою якого є формування сприятливого економічного клімату на території країн-учасниць.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus