УКРАЇНА

13:01

20.05

«Суд визнав, що у справі Тимошенко відсутня будь-яка політика», - Генпрокурор

«Суд визнав, що у справі Тимошенко відсутня будь-яка політика», - Генпрокурор

Пшонка: Рішення ЄСПЛ не вимагає звільнення Тимошенко

0

У справі Тимошенко відсутня будь-яка політика

Рішення Європейського суду з прав людини не вимагає звільнення екс-прем´єра Юлії Тимошенко. Таку думку в інтерв´ю телеканалу «Інтер» висловив Генеральний прокурор України Віктор Пшонка, передає «Інтерфакс-Україна».

 «Євросуд визнав, що сам факт того, що Тимошенко була політичним діячем, ще не доводить її політичного переслідування, тобто суд вказав, що у справі Тимошенко відсутня будь-яка політика», - заявив Пшонка.

При цьому Генпрокурор підкреслив, що висновок і роз´яснення таке: «це рішення Європейського суду не веде до звільнення Тимошенко, не вимагає її звільнення».

За словами Пшонки, після вивчення скарги ЄСПЛ встановив порушення прав екс-прем´єра тільки в частині затримання та арешту, але це не стосується самого вироку, який винесений у «газовій справі».

«Весь процес з розгляду кримінальної справи по Тимошенко було розглянуто за нормами старого Кримінально-процесуального кодексу, сьогодні діє інший КПК, і в ньому прописані ті запобіжні заходи, яких раніше не було в старому КПК», - зазначив Генпрокурор.

За його словами, зауваження, які зробив Європейський суд, Україна активно усуває на законодавчому рівні.

Говорячи про можливість звільнення Тимошенко після рішення ЄСПЛ, Пшонка зазначив: питання звільнення і неправового вироку ЄСПЛ не розглядав. За словами Генпрокурора, на оскарження рішення суду в України є 3 місяці.

 «Будемо вивчати, будуть прийняті висновки, і яке буде рішення сторони, яка звернулася до суду чи уряду України, - це буде вирішуватися надалі», - зазначив Генпрокурор.

Нагадаємо, 30 квітня Європейський суд з прав людини одноголосно визнав порушення ст.5 п.1, 4 і 5 Конвенції з прав людини, а також ст.18 Конвенції. Таким чином, ЄСПЛ визнав, що арешт і утримання під вартою Юлії Тимошенко є незаконними і здійснювалися з політичних мотивів.

 Як заявив міністр юстиції Олександр Лавринович, можливість оскарження Україною рішення ЄСПЛ за скаргою екс-прем´єра є мінімальною: єдине встановлене Євросудом порушення вже виправлено на законодавчому рівні - з прийняттям нового Кримінального процесуального кодексу.

У зв´язку з цим предмету для оскарження фактично немає. Також Лавринович зазначив, що ЄСПЛ «констатував відсутність політичних мотивів затримання Тимошенко», а невизнання ЄСПЛ фактів катувань стосовно Тимошенко «свідчить про те, що справа усвідомлено політизувалася».

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus