УКРАЇНА

03:59

25.05

Влада

Євросоюз закликав Україну ретельно переглянути ситуацію з Тимошенко

0

У світлі рішення ЄСПЛ верховний представник ЄС Кетрін Ештон і єврокомісар Штефан Фюле закликали українську владу ретельно переглянути ситуацію з ув’язненою екс-прем´єр-міністром Юлією Тимошенко

Як зазначається в спільній заяві, «рішення Європейського суду з прав людини у справі Тимошенко проти України підтвердило стурбованість, що послідовно висловлювалася  ЄС щодо довільного судового розгляду у випадку Юлії Тимошенко», передає «Інтерфакс-Україна».

У світлі цього рішення Ештон і Фюле закликали українську владу ретельно переглянути ситуацію з Тимошенко, яка є «лідером однієї з найпотужніших опозиційних партій в країні, яка як і раніше залишається під вартою після судового розгляду, який не поважав справедливий, прозорий і незалежний правовий розгляд».

Представники ЄС наголосили на важливості чітко заявленої прихильності української влади щодо якнайшвидшої реалізації всіх рішень ЄСПЛ.

«Ми також продовжуємо закликати українську владу тісно співпрацювати з моніторинговою місією Європарламенту в Україні на чолі з колишніми президентами Петом Коксом і Олександром Кваснєвським з метою усунення наслідків поточної ситуації та усунення невирішених проблем, які залишаються та викликають занепокоєння з приводу виборчого правосуддя в Україні», - зазначають автори заяви.

На думку Ештон і Фюле, Україні також необхідно вжити термінових заходів для «виправлення системних процедурних недоліків, зазначених в цьому рішенні, як частини всеосяжної реформи судової системи, щоб не допустити повторення довільних рішень і розвіяти побоювання з приводу вибіркового використання правосуддя».

«Це необхідно для того, щоб повною мірою реалізувати грудневі висновки 2012 року Ради закордонних справ і спільну заяву саміту Україна-ЄС, що відбувся 25 лютого 2013 року», - наголошують автори звернення.

Нагадаємо, 30 квітня стало відомо рішення ЄСПЛ за скаргою Тимошенко: Європейський суд з прав людини одноголосно визнав порушення ст.5 п.1, 4 і 5 Конвенції з прав людини, а також ст.18 Конвенції. Таким чином, ЄСПЛ визнав, що арешт і утримання під вартою Юлії Тимошенко є незаконними і здійснювалися з політичних мотивів.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus