УКРАЇНА

05:14

22.05

У Польщі не всім подобаються українські марші на честь УПА

У Польщі не всім подобаються українські марші на честь УПА

Польські депутати засудили культ Бандери на Західній Україн

0

Польські автори скандального законопроекту про ОУН-УПА засудили відродження націоналізму в Україні

 Ініціатори документа обурені тим, що в Україні «при повному мовчанні влади у Києві та Варшаві» з´являються пам´ятники Степану Бандері та проходять марші, що прославляють УПА, передає «ZN.UA».

Автори зареєстрованого в польському Сеймі законопроекту про визнання ОУН і УПА злочинними організаціями, котрі скоїли геноцид щодо поляків, не вважають документ радикальним, навпаки, на їхню думку, радикалізм розвинений саме в Україні.

«Протягом останніх років ми спостерігаємо нечуваний розвиток на Західній Україні культу Степана Бандери та Української Повстанської Армії. При повному мовчанні влади у Києві та Варшаві в українських містах з´являються пам´ятники Степану Бандері та іншим керівникам ОУН, їх іменами називають вулиці і площі, відбуваються марші, що прославляють «героїзм» УПА, публікуються матеріали, які заперечують участь УПА у вбивствах поляків», - коментують автори свою ініціативу.

Один з авторів проекту документа до 70-річчя Волинської трагедії - депутат від урядової Селянської партії (PSL) Франтішек Єжи Стефанюк пояснив це так: «Ми не розглядаємо питання в політичному плані. І це справа не моя особиста, не моєї політичної партії. Треба прокоментувати цю трагедію, нагадати про неї. Якщо злочин скоєно, і він доведений, я думаю, що на ньому ніхто не будуватиме фундамент. Просто треба, щоб ці злочини стали попередженням для наступних поколінь і не повторювалися в майбутньому».

«Коли  йдеться про радикалізацію, то зверніть увагу саме на радикалізацію в Україні. Це відродження націоналізму саме в той момент, коли настала епоха тероризму або деяких крайніх поглядів, які потім дуже болісно дають про себе знати в багатьох країнах. Необхідно засуджувати такі рухи. У чому проявляється радикалізм документа? Ми прагнули встановити тільки один День пам´яті жертв колишніх «кресів» Другої Речі Посполитої. То де і хто бачить радикалізм?», - підкреслив польський політик.

При цьому Франтішек Єжи Стефанюк зазначив, що про засудження українського народу не йдеться.

«Люди хочуть миру і спокою, жити нормальним життям. Ми хочемо співпрацювати, оскільки Україна - наш найближчий сусід. Ці злочини давні, коли вбивали сокирами. Ми хочемо зробити 11 липня Днем пам´яті та мучеництва «кресовян», оскільки це було безперечно мучеництво», - заявив польський політик.

Нагадаємо, 11 квітня в сеймі Польщі зареєстровано проект постанови про визнання ОУН-УПА злочинними організаціями, які вчинили геноцид щодо польського населення Східних Кресів в 1939-1947 років. Проектом постанови пропонується визнати ці організації злочинними.

У свою чергу в партії «Свобода» висловили надію, що сейм Польщі не буде розглядати питання про визнання ОУН-УПА злочинною організацією.

МЗС України зацікавлений в тому, щоб гідно вшанувати пам´ять жертв українсько-польського протистояння під час Другої Світової війни і уникнути політизації питань трагічних сторінок в історії України та Польщі.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus