УКРАЇНА

20:54

22.05

Влада

Рішення про скасування конкурсу по Huta Czestochowa здивувало ІСД

0

Уряд Польщі у п’ятницю повідомив про скасування конкурсу з продажу металургійного комбінату Huta Czestochowa S.A, що викликало щирий подив корпорації «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД, Донецьк), яка брала в ньому участь.

Як повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» директор з корпоративних прав і інвестицій ІСД Олександр Пилипенко, скасування урядом напередодні своєї відставки конкурсу з продажу меткомбінату є неоднозначним рішенням, з яким доведеться розбиратися вже новому кабінетові міністрів країни.

«По-перше, у нас є сумніви в юридичній коректності даного рішення. По-друге, ми здивовані самою постановкою питання: якщо уряд розпорядився готувати новий конкурс, отже, ми маємо справу з визнанням необ’єктивності і нелегітимності усього, що відбувалося навколо приватизації Huta Czestochowa в останній рік», - констатував О.Пилипенко.

При цьому він додав, що у зв’язку з останніми подіями виникає цілий ряд питань: як класифікувати конкурс, який тривав до 29 квітня; хто в польському уряді несе відповідальність за процедуру дотримання умов міжнародного тендера і де механізми компенсації витрат учасників цього тендера.

На думку корпорації, «це більш ніж одіозне рішення», юридично надзвичайне спрощене, призведе до судових позовів від двох сторін, які беруть участь, і уряду доведеться якось виходити з цієї ситуації.

«Можна вважати, що уряд Польщі, ідучи у відставку, голосно грюкнув дверима, ще раз продемонструвавши свою алогічну політику і розписавшись у власній неспроможності і відвертій заангажованості», – вважає О.Пилипенко, зазначивши, що в країні, яка вступає в ЄС, подібні процеси неприпустимі.

Директор з корпоративних прав і інвестицій ІСД також заявив, що «було б помилковим вважати скасування конкурсу поступкою нашій корпорації тільки тому, що всі наші вимоги в частині експертизи процедур і перегляду рішень міндержмайна Польщі задоволені». Воднораз він висловив надію, що новий польський уряд, зокрема його приватизаційний блок, продемонструє послідовність і високий професіоналізм у підході до розгляду тендерних документів.

Як повідомлялося, за декілька днів до того президент Польщі Олександр Кваснєвський заявив про підтримку української ІСД у питанні приватизації меткомбінату Huta Сzеnstосhоwа S.A.

«Якщо в цій справі було б можливим надати хоча б невелику дещицю політичної підтримки, я б вітав цей контракт (на придбання Huta Czestochowa) з ІСД як відкриття абсолютно нових можливостей», - сказав польський президент.

За його словами, процес приватизації Huta Czestochowa стикнувся з деякими труднощами, зокрема з оцінкою Єврокомісією можливої держпідтримки підприємству. Якщо з’ясується, що держава надавала меткомбінату допомогу, то необхідно буде її повернути за участю приватного інвестора. «З того, що мені відомо, Індустріальний союз Донбасу готовий надати такі кошти», - зазначив О.Кваснєвський. «На мій погляд, це справа вже нового уряду», - додав він.

Наприкінці лютого міністр держмайна Польщі Збігнев Каневський повідомив про вибір британсько-індійської LNM Group інвестором для Huta Czestochowa S.A, незважаючи на рішення конкурсної комісії, яка одноголосно проголосувала за оферту ІСД і рекомендувала уряду вибрати інвестором українську корпорацію. ІСД, у свою чергу, висловив протест з цього приводу і заявив про готовність відстоювати свої права в суді.

Президент України Леонід Кучма доручив прем’єр-міністрові Віктору Януковичу розібратися в ситуації навколо приватизації Huta Сzеstосhоwа S.A. На виконання цього доручення В.Янукович направив лист польському прем’єрові Лешеку Міллеру, у якому, зокрема, назвав дискримінаційним рішення про відмову корпорації ІСД у приватизації польського метпідприємства.

Процес приватизації Huta Czestochowa S.A О.Кваснєвський узяв під особистий контроль.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus