УКРАЇНА

06:17

23.10

Влада

КДБ уже заперечує арешт польського дипломата

0

У КДБ Білорусі підтвердили, що військовий і військово-повітряний аташе посольства Польщі в Білорусії полковник Казімеж Вітащик, якого звинувачують у шпигунстві, залишив країну і знаходиться на території Польщі. Як повідомляє РІА «Новости», про це заявив начальник центру інформації і громадських зв’язків КДБ Білорусі Олександр Базанов.

Хоча раніше Базанов повідомляв про арешт Вітащика, а тепер спростував свою ж інформацію, він не відмовився від заяви про те, що КДБ Білорусі припинено агентурну акцію польської військової розвідки з добування секретних даних, що є державною таємницею Білорусі. За словами Базанова, для досягнення своїх цілей польська спецслужба намагалася залучити до співробітництва офіцера Міноборони Білорусі. Шпигунська діяльність здійснювалася розвідниками, які діють під прикриттям посольства Республіки Польща в Мінську, сказав Базанов.

За словами представника КДБ, було встановлено, що агентурні операції здійснював військовий і військово-повітряний аташе посольства Польщі в Білорусі полковник Казімеж Вітащик. Дипломат, як спочатку повідомляв КДБ, був затриманий на гарячому в момент одержання матеріалів, які є державною таємницею Білорусі.

Відповідаючи на питання журналістів, чи не цікавився польський дипломат інформацією щодо регіонального угруповання військ Союзної держави, Олександр Базанов сказав, що «це питання зараз ретельно вивчається, і поки ми не готові сказати щось визначене». «Але якщо така інформація буде підтверджена, вона буде оголошена», – зазначив представник КДБ Білорусі. Базанов наголосив, що такі дії іноземних розвідок ставлять під загрозу національні інтереси Білорусі. «Тверда реакція КДБ країни зрозуміла і виправдана, так роблять спецслужби всіх держав», – сказав представник КДБ.

Нагадаємо, що після повідомлення КДБ Білорусі про арешт дипломата посол Польщі в Білорусі Тадеуш Павлак заявив, що Казімеж Вітащик, якого білоруська сторона обвинуватила в шпигунстві, ще в середу виїхав у Польщу. Павлак в інтерв’ю польському радіо повідомив, що Вітащик «був викликаний на консультації в Польщу і вчора (у середу – Авт.) після обіду виїхав на батьківщину».

У Польщі зараз проходить Європейський економічний самміт.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus