УКРАЇНА

13:08

22.05

Влада

«Одеса – Броди» добудують до латвійського Вентспілса?

0

Білоруський концерн «Белнефтехим» запропонував міністерству сполучень Латвії та АТ Ventspils nafta побудувати продовження нафтопроводу «Одеса – Броди» до Вентспілса. Про це сказано в повідомленні, опублікованому в середу, 28 квітня, у газеті «Комерсант Baltic daily», повідомляє «Деловая Неделя».

За словами керівника транзитного відділу міністерства сполучень Латвії Андріса Малдупса, у понеділок, 26 квітня, у Мінську відбулися консультації з цього питання між представниками Ventspils nafta, міністерства сполучень Латвії та «Белнефтехима». Що конкретно пропонує «Белнефтехим», Малдупс не повідомляє, посилаючись на конфіденційність інформації. Однак міністр підтвердив, що проект можна здійснити тільки за участі трьох країн – України, Білорусі та Латвії. Після того, як завершаться консультації в Ризі та Мінську, очікується реакція Києва, сказав Малдупс.

Для реалізації проекту необхідно побудувати трубопровід від міста Броди (Україна, Львівська область) до білоруського Мозиря, де знаходиться нафтопереробний завод. Потім необхідно знайти рішення щодо продовження трубопроводу до Вентспілського порту.

Президент Ventspils nafta Ольга Петерсоне в розмові з агентством BNS не змогла прокоментувати можливість будівництва нафтопроводу. Вона лише звернула увагу на те, що це дуже складне питання, оскільки до нього мають відношення багато країн.

В даний час на Вентспілс йдуть трубопроводи для нафти і нафтопродуктів з Полоцька (Білорусь). Але в 2002 році Росія почала знижувати експортні постачання нафти трубопроводом, а торік вони припинилися зовсім, і термінал Ventspils nafta намагається компенсувати їх доставкою нафти залізницею. Цього року теж немає особливих надій на те, що постачання нафти трубопроводом могли б відновитися.

Білорусько-латвійсько-український проект може стати конкурентом українсько-польському, котрий припускає продовження нафтопроводу «Одеса – Броди» до польського міста Плоцьк. Останній з’єднаний трубопроводом з морським портом Гданськ, що дозволить поставляти нафту в країни Східної Європи та у Скандинавію.

Віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв заявив, що нафтопровід «Одеса – Броди» розпочне діяти в травні.

Будівництво нафтопроводу “Одеса – Броди”, а також нафтотерміналу «Південний» було завершено в серпні 2001 року. Довжина нафтопроводу становить 674 км, а діаметр труби 1020 мм. Пропускна здатність – від 9 до 14,5 мільйонів тонн на рік. Нафтопровід може працювати як у прямому, так і в зворотному напрямку.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus