УКРАЇНА

03:00

24.01

матеріали по темі:

Влада

ЗМІ України – одні з найбільш заангажованих у світі?

0

Напередодні Всесвітнього дня свободи преси, який відзначається 3 травня, американська організація Freedom House опублікувала черговий щорічний звіт про свободу преси в країнах світу. Усі країни були поділені на три категорії: «вільні», «частково вільні» і «невільні», передає «Оглядач».

При цьому враховувалися правові умови функціонування ЗМІ, політичний вплив, а також економічний тиск на них.

Україна, згідно із звітом, залишається в групі «невільних» країн і займає 152 позицію серед 193 країн світу. Також зазначається, що ситуація зі свободою преси порівняно з минулим роком у країні помітно погіршала.

Крім України, Freedom House відзначає посилення тиску на ЗМІ у зв’язку із загальнонаціональними виборами в поточному році в Алжирі, Камеруні і Тунісі.

Серед постсоціалістичних країн, які залишаються поза межами Європейського Союзу, «вільних» країн немає взагалі. Лише Болгарія, Грузія і Румунія вважаються «частково вільними». За оцінками Freedom House, у 2004 році ситуація зі свободою преси в Україні гірша, ніж у Росії, яка займає 148-у позицію рейтингу.

Найбільш серйозні втрати позицій у рейтингу цього року були зафіксовані у країн, де все більше обмежується демократія, - у Болівії і Росії. При цьому аналогічна тенденція характерна і для старших, стабільних демократій, зокрема для Італії.

Усього серед 193 країн світу «вільними» залишаються 73 (38%, у яких проживає 17% населення планети), «частково вільними» - 49 (25%, 40%), «невільними» - 71 (37%, 43%). Найгіршу ситуацію зі свободою преси у 2004 році зафіксовано в Бірмі, на Кубі, у Лівії, Північній Кореї і Туркменістані.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus