УКРАЇНА

21:27

25.05

Влада

В бюджеті передбачать компенсації за порушення прав людини

0

Кабінет Міністрів України затвердив сьогодні порядок захисту інтересів України під час розгляду справ у Європейському суді з прав людини. За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, ухвалений порядок визначає механізм представництва держави під час розгляду справ проти України у Європейському суді з прав людини. Про це «proUA» повідомили в прес-службі Міністерства юстиції.

Постанова уряду «Про організаційні заходи, пов’язані із забезпеченням представництва України під час розгляду справ у Європейському суді з прав людини» передбачає, що Мінюст буде відповідати за забезпечення представництва України у Європейському суді в особі Уповноваженого у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини. Постанова набрала чинності з моменту ухвалення.

Лавринович повідомив, що постанова також передбачає процедуру дружнього врегулювання спорів із заявниками, що дає змогу державі уникнути констатації Європейським судом з прав людини порушення положень Конвенції.

Міністр повідомив, що для фінансування витрат, включно з забезпеченням виплат у випадку дружнього врегулювання спору, в окремій бюджетній програмі на 2005 і наступні роки будуть виділятися відповідні кошти. За словами Олександра Лавриновича, у законах про державний бюджет на 1999-2003 роки такі кошти окремо не передбачалися, а тому не було і можливості дружнього врегулювання справ, і, таким чином, запобігти констатації порушення Україною положень Конвенції.

Також порядок передбачає створення міжвідомчої робочої групи у випадках, коли необхідно вжити комплексні заходи для виправлення порушення у конкретній справі, яка розглядається Європейським судом з прав людини.

На Мін‘юст, крім того, покладено обов‘язки розробки проектів нормативно-правових актів у випадках, якщо Європейський суд з прав людини визнав причиною порушення прав громадянина чи організацій певні прогалини чи невідповідність конкретних норм у національному законодавстві положенням Конвенції про захист прав і основних свобод людини.

У зв‘язку з ухваленням вищезгаданої урядової постанови, з 1 січня 2005 року штат працівників апарату Міністерства юстиції України збільшиться на п’ять осіб.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus