УКРАЇНА

06:20

25.05

Влада

Кабмін хоче зробити жорсткішим ліцензування алкоголю і тютюну

0

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді посилити ліцензування виробництва та торгівлі спиртом і алкогольними напоями. Про це журналістам повідомив керівник Державної податкової адміністрації Юрій Кравченко, посилаючись на схвалений Кабміном законопроект, що був розроблений Податковою, пишуть «Українські Новини».

За словами Кравченка, законопроект, зокрема, передбачає введення передліцензійного обстеження площ, на яких будуть виготовлятися або реалізовуватися алкогольні вироби.

«Насамперед, це комісійне ліцензування підприємств, що будуть виготовляти і реалізовувати алкогольну продукцію. По-друге, це передліцензійні обстеження площ, на яких будуть реалізовувати або виготовляти алкогольну продукцію», - сказав Кравченко.

Законопроект передбачає, що ліцензії будуть видаватися тільки після перевірки дотримання вимог до місць збереження і торгівлі алкогольних напоїв.

Законопроект також передбачає автоматичне припинення дії ліцензії у разі несвоєчасного внесення чергового платежу за ліцензію, а також у разі повторного порушення ліцензійних умов і неподання звітів про обсяги виробництва і реалізацію продукції.

Також передбачене поновлення дії ліцензії після усунення порушень і з моменту перерахування плати за ліцензію до бюджету.

Зараз дія ліцензії вважається припиненою з моменту одержання підприємцем відповідного письмового розпорядження органу, який ліцензує.

За даними податкової, така норма дозволяє несумлінним підприємцям продовжувати виробництво і продаж алкоголю після виявлених порушень, ухиляючись від одержання такого повідомлення.

Законопроект передбачає внесення відповідних змін до Закону «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилових, коньячних, плодових, алкогольних напоїв і тютюнових виробів».

Як повідомляло агентство, Президент Леонід Кучма в березні доручив Державній податкової адміністрації посилити роботу з боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а також організувати систематичний контроль у цій сфері.

Ємність українського ринку алкоголю фахівці оцінюють у 30-35 млн. дал/рік.

Питома вага тіньового ринку, за оцінками фахівців, становить від 40% до 60%.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus