УКРАЇНА

08:09

25.05

Влада

Ірак вимагає повного суверенітету

0

Члени призначено США Правлячої ради Іраку заявили про необхідність повіністю відновити суверенітет країни, коли влада буде передана від американців іракському народові. За словами представника ради, на менше іракці не погодяться, повідомляє «BBC».

Напередодні держсекретар США Колін Пауелл заявив, що тимчасовий іракський уряд має буде делегувати частину своїх повноважень американській владі після передачі суверенітету 30 червня.

У вівторок спеціальний посланець ООН в Іраку Лахдар Брахімі виступив перед членами Ради Безпеки ООН. Він, зокрема, висловив занепокоєння ситуацією в сфері безпеки. За його словами, політичні ініціативи проводяться в атмосфері підозрілості і страху.

На думку Лахдара Брахімі, відсутність довіри до суверенного уряду Іраку є однією з причин нестабільності в регіоні. Він вважає, що варто було б замінити політиків, що входять до Правлячої ради, на технократів, що змогли б керувати країною до проведення загальних виборів.

Як зазначає оглядач Бі-бі-сі Роджер Харді, зрозуміло, що і після передачі влади США залишаться визначальною силою в Іраці, як у військовій, так і в політичній сферах. Однак, на думку журналіста, США ще має бути переконати простих іракців у тім, що передача влади не буде лише символічною.

Наразі у США колишній засіл країни при ООН Джон Негропонте став перед сенаторами, що повинні схвалити його призначення на посаду представника США в Іраку.

Негропонте заявив членам комітету з міжнародних справ, що ООН повинні відігравати провідну роль в Іраку після передачі влади, особливо в період підготовки до виборів керівництва.

Якщо призначення Негропонте буде затверджено, то він замінить Пола Бремера як представника США в Іраці. Бремер є головою цивільної адміністрації США в Іраку - але після 30 червня цей орган припинить свою роботу.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus