УКРАЇНА

02:19

27.05

Влада

Казахстан усе ще цікавиться «Одеса-Бродами»

0

Казахстан зацікавлений у використанні українського нафтогону «Одеса-Броди» для транспортування своєї нафти. Про це на вчорашній прес-конференції в Страсбурзі заявив спікер казахського парламенту Нуртай Абикаєв.

Для Казахстану є важливим вихід на широкий ринок, тому нам необхіден павук нафтогонів, - зазначив він.

Як повідомлялося, Уряд Республіки Казахстан схвалив проект Угоди між урядами Казахстану й України про співробітництво щодо постачань казахстанської нафти в Україну і її транзиту територією України.

Укласти угоду з Україною доручено Міністрові енергетики і мінеральних ресурсів Казахстану Володимиру Школьникові.

Український Кабмін має наміри розпочати перші постачання каспійської нафти трубопроводом «Одеса-Броди» у травні цього року. Уряд розраховує цього року поставити трубопроводом у Європу 4-5 мільйонів тонн каспійської нафти.

Нафта буде постачатися від термінала «Південний» на Чорному морі через «Одеса-Броди» й далі через магістраль «Дружба» до Чехії (у перспективі, до Німеччини). Частину нафти планують постачати від станції Броди залізницею на польські НПЗ.

Україна має наміри створити Євро-Азійський нафтотранспортний коридор для постачань каспійської нафти до Європи, добудувавши «Одеса-Броди» до Плоцька і збільшивши його потужність до 45 млн. тонн із теперішніх 9 млн. Зацікавленість у фінансуванні будівництва ділянки до Плоцька уже висловив Європейський банк реконструкції і розвитку.

Кабмін розраховує заробити на постачаннях до $80 млн. уже цього року.

Нафтогін «Одеса-Броди» завдовжки 674 кілометрів побудований у 2001 році. Його початкова потужність — 9 млн. тонн. нафти на рік.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus