УКРАЇНА

18:03

24.06

Влада

Через урни вибори можуть визнати недійсними

0

Якщо виборчі дільниці не будуть оснащені прозорими урнами і відповідними кабінами, вибори можуть бути визнані недійсними. Про це в інтерв’ю «Громадському радіо» заявив голова Центральної виборчої комісії Сергій Кивалов.

За його словами, у новому законі про вибори президента записано, що на всіх виборчих дільницях повинні бути прозорі урни і кабіни, а також зазначена їхня кількість.

«Якщо в старому законі не було передбачено, скільки конкретно повинно бути урн і кабін, то тут (у новому закон – proUA) розписано - 5, 3, на малих – 2», - зауважив Кивалов. І додав, що раніше ЦВК визначав необхідну кількість урн і кабін.

Глава Центвиборчкому повідомив, що на сьогодні є два заводи, які спроможні виконати це державне замовлення – у Харкові й у Дніпропетровську.

«Для того, щоб виготовити, нам необхідно витратити щонайменше 600-700 гривень на одну урну. А раніше, для прикладу, ця урна коштувала 16 гривень” – повідомив глава ЦВК. І додав, що для нього це найбільш болюче питання стосовно підготовки до виборів президента.

“Тому що якщо ми не забезпечимо ділянки от цими прозорими урнами і відповідними кабінами, вибори можуть бути визнані недійсними. Навіть якщо покладено 5, а ми поставимо 4 кабіни, то вибори теоретично можна визнати...» - сказав Кивалов.

Кивалов повідомив, що на вибори президента, за підрахунками фахівців ЦВК, необхідно щонайменше 170 мільйонів. І додав, що коли ухвалювали закон про вибори президента, то ніхто не робив економічне обґрунтування цього закону.

Другим наболілим питанням у підготовці виборів глава Центвиборчкому вважає формування реєстру виборців. На його думку, якщо Україна прагне до демократичних, прозорих і законних виборів, то реєстром виборців потрібно займатися вже сьогодні. «А для цього, природно, потрібні гроші» - додав він.

Кивалов вважає, що ЦВК має фінансуватися винятково з бюджету держави. «І це записано в законі. Фінансування ЦВК іншим бути не може» - наголосив він.

Глава ЦВК також повідомив, що стосовно даних питань направив офіційні листи президентові, голові парламенту, прем’єр-міністрові і першому віце-прем’єрові. «Поки –на стадії розгляду» - зазначив він.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus