УКРАЇНА

20:17

21.04

Влада

Ігор Душин: Ющенко і Янукович не є дійсними лібералами

0

6 однакових питань різним кандидатам у президенти

1. Яке Ваше ставлення до Росії? Чи має російська стати другою державною мовою в Україні?

- Ставлення до Росії і з Росією не можуть бути одномірними – в економіці не може бути альтернативи рівноправному партнерству, в культурі – взаємному збагаченню й обмінові. У політиці – зрозуміло, інтереси своєї країни – вищі від усього. А сьогоднішній Росії побажати – побільше демократії.

Що стосується мови, то в моїй програмі сказано: « Якщо ж щонайменше половина населення розмовляє російською мовою, то в державі має бути запроваджена офіційна двомовність».

2. Реприватизуєте Ви підприємства, роздержавлені за останні роки?

- Президент не займається ні приватизацією, ні реприватизацією.

Це не його функція. Якщо питання було б задане інакше, а саме: « Чи потрібна країні реприватизація?», то я б сказав: «Обов’язково, але тільки щодо тих об’єктів, що були приватизовані з порушенням закону!». Ніяких інших підстав для реприватизації бути не може. Всі інші спроби реприватизації я б кваліфікував, як злочинні.

3. Чи стане Україна при Вашій каденції членом НАТО і Євросоюзу?

- На мій погляд, ці питання останнім часом втратили зміст. Що стосується НАТО, то загальновідомо, що сам цей союз, виявившись неспроможним перед новими викликами, болісно шукає шляхів перетворення. Те НАТО, що створювалося в період «холодної війни» і відвертого протистояння систем, виявилося нездатним що-небудь протиставити хвилі тероризму. НАТО знаходиться на порозі радикальних змін. І ясного розуміння того, чим буде цей союз у перспективі, немає ні в кого у світі.

Але тоді виникає питання: «Про членство в якому НАТО мова йде – вчорашньому, сьогоднішньому чи, може, завтрашньому?». Але тоді й очевидна відповідь – давайте разом із всіма зацікавленими сторонами шукати відповіді на головні питання. І, знайшовши їх, будувати вже спільні дії.

Про Євросоюз. По-перше, нас туди ніхто не кличе. По-друге - від багаторазового вживання втрачений, або «затертий» зміст питання про членство в Євросоюзі. Говорячи про членство в Євросоюзі, політики, швидше за все, мають наміри створити новий фетиш. Я чітко розумію, що нам необхідно багато чого змінювати в нашій країні. Ми можемо і повинні спиратися в питаннях реформування на кращі світові досягнення – будь то приклад Європейських країн, Росії або Китаю. При цьому, не копіюючи чужі моделі, а лише спираючись на ці знання, нам треба шукати свої власні рішення. І якщо ми знайдемо правильні рішення, - то будуть створені умови для розкріпачення ділової ініціативи, прийдуть інвестиції, розцвіте самоврядування, і т.д.

4. Кого з діючих високих посадових осіб будуть судити за Вашої каденції?

- Президент не є органом правосуддя. Президент не може і категорично не повинен вирішувати, кого судити. Мене вражає сама постановка питання, що задають журналісти – представники професії, що по самій своїй суті є втіленням однієї з найважливіших громадянських свобод – свободи слова.

У країні існує, хоча й у дуже недосконалому вигляді, правоохоронна система. Кого судити - можуть вирішувати тільки органи, яким це доручено суспільством. Тому мова може йти не про те, кого судити, а про те, як працює вся правоохоронна система. Одним із програмних напрямків моєї діяльності буде реформування правоохоронних органів, суду і прокуратури.

5. Хто з двох Вікторів Вам ідейно ближчий – Ющенко чи Янукович? Чому?

- Іншими словами – хто більший ліберал? Я вже говорив, що наша партія по праву пишається тим, що багато ідей, що ми несли всі 14 років існування нашої партії, сьогодні стали загальноприйнятими. Сьогодні ідеї розвитку підприємництва, сприяння приватній ініціативі, необхідність повноцінного самоврядування є практично в програмах практично всіх кандидатів у Президенти України. Але при цьому жоден з названих кандидатів не є дійсним лібералом. У ліберальній державі не може бути громадян першого і другого сорту. Не можуть культурні, мовні, церковні переваги однієї нації нав’язуватися всім іншим. І точно так не може в ліберальній державі економіка підмінюватися адмініструванням і державним диктатом.

Можна відповісти і коротше. На одному з останніх з’їздів ЛДПУ ми вирішили: «Ми не хочемо статі заручниками політичних сил, які не викликають нашої повної довіри».

6. Ви віруюча людина? Чи потрібна Україні єдина церква? Якщо так, то навколо якого патріархату вона повинна об’єднатися?

- Питання віри я вважаю найбільш інтимною сферою. Кожний повинен знайти свою моральну опору, кожний повинен сам знайти шлях до бога. Я категорично проти втручання держави в справи церкви. Утручання держави в церковні справи скоріше шкодить, ніж допомагає церкві і призводить не до консолідації суспільства, а до прямо протилежних результатів – розколу, наростання ворожнечі в суспільстві, розпалення міжконфесійних конфліктів. Це ми вже проходили.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus