УКРАЇНА

08:26

22.06

Влада

Зятя Шеварднадзе звільнили за гроші дружини

0

Зять екс-президента Грузії Едуарда Шеварднадзе Георгій Джохтаберідзе вийшов з в’язниці під охороною спецназу Мін’юсту Грузії. Журналістам Джохтаберідзе повідомив, що на рахунок бюджету його родина не перерахувала жодного цента, – а для його звільнення була зроблена транзакція в США за рахунок частки самого Джохтаберідзе в одній з компаній. Про це повідомляє РБК.

Раніше Георгій Джохтаберідзе відмовлявся вийти на волю, протестуючи в такий спосіб проти розповсюдженої інформації про те, що за його звільнення дочка Едуарда Шеварднадзе заплатила 15,5 млн. доларів.

Тим часом президент Грузії Михайло Саакашвілі поділився планами використання зароблених на звільненні Джохтаберідзе коштів. За словами грузинського президента, за рахунок 15,5 млн. доларів, які дружина Георгія Джохтаберідзе перерахувала в держбюджет Грузії, будуть виплачені заборгованості пенсіонерам за 1 місяць, заборгованості по зарплатах педагогів за 1 місяць, 3 млн. доларів будуть спрямовані на нестатки грузинської армії. «Ця сума була украдена родиною Шеварднадзе з Грузії, і ми повернемо усе, що вони вкрали», – наголосив Михайло Саакашвілі.

За повідомленнями інформагентств, дочка екс-президента Грузії Манана за звільнення свого чоловіка з грузинської в’язниці заплатила 15,5 млн. доларів. Після цього генеральний прокурор Грузії Іраклій Окруашвили повідомив, що кримінальну справу стосовно бізнесмена Джохтаберідзе припинено. За словами генпрокурора, гроші перераховані з особистого рахунка Манани Шеварднадзе. Відповідаючи на запитання журналістів, чому вона заплатила саме 15,5 млн. доларів, Окруашвіли заявив, що «таке було її бажання».

Зять Едуарда Шеварднадзе був затриманий наприкінці лютого 2004 року в аеропорті Тбілісі. Генпрокуратура обвинуватила його в нанесенні збитку бюджетові країни в розмірі 700 тис. лари (350 тис. доларів). Суд призначив Джохтаберідзе 3 місяці попереднього увязнення. Коли родина Джохтаберідзе запропонувала за його звільнення 2 млн. доларів, суд це прохання не задовольнив. Джохтаберидзе володіє в Грузії розгалуженим бізнесом. Зокрема, він є одним із засновників компанії Magti Group.

Нагадаємо, що 19 квітня екс-президента Грузії Едуарда Шеварднадзе було призначено радником Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй Коффі Аннана, повідомили в представництві ООН у Грузії. «Білий лис», як називають Едуарда Шеварднадзе в політичних колах, буде жити і працювати в Тбілісі на посаді радника генсека ООН. Аналітики вважають, що цим кроком Захід дає зрозуміти президентові Грузії Михайлові Саакашвілі, що не забув видатних заслуг колишнього міністра закордонних справ СРСР Едуарда Шеварднадзе і його внеску в закінчення холодної війни.

Михайло Саакашвілі останнім часом дозволяє собі досить різкі висловлення на адресу екс-президента Грузії. Однак, можливо, що в зв’язку з новим призначенням Едуарда Шеварднадзе, увага до родини екс-президента з боку правоохоронних органів ослабшає.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus