УКРАЇНА

10:42

22.05

Влада

У Марчука незабаром скінчаться зами

0

Непотоплюваний Марчук знову встояв. Хоча і з труднощами. Особливо після того, як наступив на мозоль із назвою «Балаклавська бухта».

20 серпня Леонід Кучма звільнив першого заступника Міноборони Олександра Олійника й оголосив догану самому міністру. Офіційною причиною розносу стали незадовільні темпи демілітаризації Балаклавської бухти. Найімовірніше, гнів Президента викликали залишки військ у цьому районі, оскільки інфраструктуру, в тому числі й судноремонтні доки, вивели з бухти ще в липні.

Показово, що це вже друга догана для Євгена Марчука після мелітопольських вибухів. Проте те, що в обох випадках звільняли «других» осіб Міноборони (начальника Генштабу і першого заступника), свідчить, що пацієнт «скоріше живий, ніж мертвий».

Чим же так дорога Балаклава українській владі, що вона готова заради неї пожертвувати навіть найперевіренішими кадрами? Як не дивно, але проблема лежить в економічній площині: Балаклава чекає на інвестиції. Вона прийняла для цього спеціальну довгострокову Програму і навіть почала перебирати пропозиції. Інвестиційні пропозиції вже надходили від бельгійських і російських компаній. Є підстави зробити припущення, що влада чекає розширення кола інвесторів за рахунок Західної Європи і США. Тим часом затримка демілітаризації бухти просто відлякує товстосумів від інвестиційних вливань. Причому вливань немаленьких. Скажімо, один із найперспективніших інвестиційних проектів - пропозиція британської Exchange Direct PLC, участь якої могла б трохи змінити монополію російського капіталу в АРК.

Природно, не обійшлося і без «російського сліду». Усе-таки не виключено, що подібна жорстка реакція пов’язана з порушенням домовленостей на вищому рівні самого Президента України, який заявив про те, що до кінця серпня Балаклавська бухта буде виключно цивільною. Така домовленість могла бути досягнута, наприклад, із Президентом Російської Федерації Володимиром Путіним, з яким Кучма зустрічався незадовго до кадрових «розбірок». Імовірно, що російська сторона вказала на незадовільний хід демілітаризації бухти, що і стало причиною жорсткої реакції Президента України.

Проте, незважаючи на низку звільнень і доган, ключова фігура Міноборони залишиться на своєму місці, адже, як говориться, «коней на переправі не міняють». А тому в Євгена Кириловича ще є ресурс на здійснення помилок. Хоча за подібного темпу їх здійснення Президенту буде все складніше зберегти за ним крісло Міністра оборони.

Анатолій Баронін

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus