УКРАЇНА

02:01

19.06

Влада

Українські банкіри створюють Бюро кредитних історій

0

З ініціативи групи банків і Асоціації українських банків у НБУ відбулася нарада під керівництвом Сергія Тигипка з питань створення в Україні Бюро кредитних історій. На нараді було ухвалено рішення створити таке Бюро, про це «proUA» повідомили в прес-службі Асоціації українських банків.

Учасники наради сформували Оргкомітет зі створення Бюро, до якого увійшли представники Укрсоцбанку, Вабанку, Укрсиббанку, банку «Аваль», «Надра», банку «Старокиївський». Керівництво Проектом створення Бюро кредитних історій банки довірили Віце-президентові Асоціації українських банків О. Паламарчук.

У квітні, в першому читанні Верховна Рада України ухвалила законопроект «Про організацію формування і обіг кредитних історій». Цей законопроект подав на розгляд Ради Національний банк України. Документ установлює принцип формування і доступу до кредитної історії тільки за згодою позичальника. Попередньо, статутний капітал Бюро кредитних історій буде становити п’ять мільйонів гривень, що відповідає положенням законопроекту.

Причиною створення Бюро кредитних історій в Україні стала проблема розвитку масового кредитування широких пластів населення, суб’єктів малого і середнього бізнесу. Перешкодою для масового кредитування в Україні є відсутність інформації з виконання позичальниками своїх фінансових зобов’язань перед кредиторами, – вважають експерти Асоціації українських банків.

За словами представників АУБ, більшість країн світу вирішує зазначену проблему шляхом обміну кредиторами інформацією про платоспроможність позичальників через кредитні бюро, що ведуть кредитні історії позичальників.

Як зазначають в АУБ, відсутність в Україні структури, яка б акумулювала в собі інформацію про кредитні історії позичальників, стримує розвиток внутрішнього кредитного ринку, збільшує кількість безнадійних боргів, підвищує ризик кредитування, що сприяє ускладненню процедури одержання й оформлення кредитів, збільшенню їхньої вартості.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus