УКРАЇНА

08:03

25.05

Влада

«Нафтогаз України» погасить борг перед «Газпромом»

0

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» має намір в повному обсязі погасити заборгованість перед РАТ «Газпром» протягом двох місяців з моменту прийняття ним єврооблігацій НАКу на суму 1,4 млрд. доларів. Про це заявив заступник голови правління «Нафтогазу України» Ігор Воронін, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Ми сподіваємося, що в найближчі півтора-два місяці ми завершимо реструктуризацію нашої заборгованості перед РАТ «Газпром». Я думаю, це буде повне погашення боргів», – сказав Воронін, він також нагадав, що компанії узгодили прийнятну для обох сторін схему передачі євробондів. Воронін повідомив, що рада директорів «Газпрому» 27 квітня визначиться з питання прийняття євробондів, випущених «Нафтогазом України» в рамках реструктуризації боргу перед «Газпромом».

Нагадаємо, що голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Бойко 21 квітня заявив, що НАК і «Газпром» узгодили схему передачі єврооблігацій компанії «Нафтогаз України». «Основні нюанси схеми в тому, що Україна одержує значну знижку при погашенні заборгованості, – сказав Юрій Бойко. – Заборгованість закривається протягом двох днів після ухвалення рішення і вся процедура цілком відповідає міжурядовій угоді, підписаній у 2001 році».

Заборгованість «Нафтогазу України» перед ВАТ «Газпром», за даними російської сторони, становить 1,62 млрд. доларів. Відповідно до угоди між Кабінетом Міністрів України і урядом РФ від 4 жовтня 2001 року, заборгованість НАК погашається шляхом передачі «Газпрому» облігацій на суму 1,43 млрд. доларів.

«Нафтогаз України», у рамках реструктуризації боргу перед «Газпромом», випустив єврооблігації на суму 1,4 млрд. доларів з терміном погашення з 2004 до 2013 рік під Libor+1% річних, проте до останнього часу російська компанія відмовлялася їх приймати. Погашення єврооблігацій перед «Газпромом» гарантує український уряд. Основна сума боргу погашається рівними частинами по 5% раз на півроку з 1 травня 2004 року по 1 листопада 2013 року.

Чистий прибуток «Нафтогазу України» у 2003 році скоротився на 7,7% порівняно з попереднім роком – до 1,2 млрд. грн. Минулого року компанія збільшила валовий дохід на 17,2% - до 35,96 млрд. грн. Попереднього року НАК вдалося наростити дохід на 42,9%, у 2001 році - на 8,7%. Зростання доходів у 2003 році забезпечили всі без винятку дочірні структури «Нафтогазу України».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus