УКРАЇНА

13:06

22.05

Влада

Бжезинський: США – окупанти і екстремісти

0

Відомий політолог, колишній радник президента США Джиммі Картера з національної безпеки Збігнев Бжезинський заявив, що США проводять екстремістську міжнародну політику. Про це повідомляє РІА «Новости».

«Я дуже стурбований нашим становищем у світі. Ми проводимо екстремістську, примітивну політику, що спрощено розділяє всіх на «поганих» і «хороших», - сказав Бжезинський, виступаючи у четвер в Бібліотеці Конгресу США у зв’язку з виходом своєї нової книги «Вибір: глобальне панування або всесвітнє лідерство». «Сьогодні позиція США - це «хто не з нами, той проти нас», - додав Бжезинський.

На його думку, нинішня міжнародна політика Білого дому веде країну до ізоляції на міжнародній арені. «США ніколи ще не були в подібній ізоляції, - наголосив Бжезинський. - Якщо колись активне неприйняття щодо США виражали «ліві», те сьогодні антиамериканські погляди все більше виходять від тих, кого США вважають своїми друзями». «У великій кількості країн Європи населення висловлює неприйняття до США», - сказав Бжезинський, пояснюючи такий стан справ «падінням довіри до Америки».

Говорячи про головні загрози сучасності, Бжезинський наголосив, що «треба боротися не з тероризмом, а з причинами, які його породжують». «Тероризм - це не ворог, це засіб досягнення мети. Якщо ви хочете бути ефективними у своїй боротьбі, ви мусите зрозуміти, хто такі терористи і відкіля вони з’являються», - сказав політолог.

Він також критично оцінив дії Вашингтона, пов’язані з війною в Іраку. «Я не заперечую, що багато хто звільнився від диктаторського режиму Саддама Хуссейна. Але з визволителів ми перетворилися в окупантів, а люди, знаєте, не люблять, коли їх окуповують», - зауважив Бжезинский, додавши, що «війна коштує нам занадто дорого».

На думку політолога, у майбутньому в США може виникнути чимало проблем з розвитком екстремістських рухів у Єгипті, Пакистані, Узбекистані, країнах Близького Сходу і Центральної Азії, і для того, щоб вирішити їх, доведеться спиратися на допомогу традиційних європейських союзників. «Нам знадобляться союзники, які приведуть людей і кошти, але це стане можливим тільки тоді, коли вони матимуть можливість відігравати роль у прийнятті рішень», - зазначив він.

Водночас, вважає Бжезинський, незважаючи на погіршення становища США на світовій арені, президент Буш як і раніше користується підтримкою населення країни. «Він вміє добре говорити і навіть якщо в багатьох з нас його мова викликає занепокоєння, простій людині це подобатися», - зазначив політолог.

У 1998 році Збігнев Бжезинський побував в Україні – він приїздив до Львова на політологічну конференцію «Україна-Польща: роль і місце в європейській інтеграції». Тоді Бжезинському вручили пам’ятний знак почесного громадянина Львова.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus