УКРАЇНА

11:50

21.05

Влада

Газова камера для президента Ющенка

0

Росія одержала чергову газову перемогу над Україною

«Газпром» домігся від «Нафтогазу України» перетворення українського боргу за використаний газ у розмірі $ 1, 62 млрд. на аванс за транзит російського газу на період 2005-2009 рр.

Це означає, що, по-перше, наступні п’ять років без згоди на те «Газпрому» українська сторона не зможе поміняти розцінки на транспортування газу. За нинішнього коливання цін на енергоносії у світі незмінність транзитної тарифної політики України вигідна «Газпрому» як основному постачальникові газу в Європу.

По-друге, після підписання угоди між «Газпромом» і «Нафтогазом України» українська сторона втрачає право на одержання від росіян тієї частини газу, що йшла їй як оплата за транзит.

Чому «Нафтогаз» пішов саме на таку форму погашення боргу перед «Газпромом», ніхто навіть не спробував пояснити. Не кажучи вже про якісь цінові прогнози і розрахунки. Зате дії «Газпрому» зрозумілі й прості.

Росіяни намагаються розв’язати всі спірні питання з Україною до завершення виборчої кампанії. Звичайно, із приходом нового глави держави зовнішня політика України стосовно Росії навряд чи зазнає кардинальних змін. Але у сфері газового співробітництва - цілком. Адже відомо, наприклад, що той самий Віктор Ющенко - один із супротивників створення газотранспортного консорціуму з Росією. Тепер же, у випадку перемоги на виборах, лідерові «Нашої України» доведеться упокоритися з «газовою» дійсністю. Навряд чи пан Ющенко зважиться на денонсацію угод. Адже відомо, наприклад, що росіяни дотепер поставляють газ у Європу відповідно до угод, що були підписані ще за часів Радянського Союзу.

Таким чином, «Газпром», прийнявши борг від України за спожитий у 1997-2000 рр. газ, розв’язав одночасно дві проблем. Власне заборгованість, яку «Нафтогаз» намагався оформити у вигляді цінних паперів, але «Газпром», посилаючись на можливість значних податкових зобов’язань, відмовився приймати. І другу проблему – гарантій для транзиту російського газу, що нинішнього року повинна скласти близько 127 млрд. кубометрів природного газу, з яких 110 млрд. - до європейських країн.

Реакція на згадану угоду тих, хто сьогодні опонує українській владі й розуміє ціну питання, тих же Віктора Ющенка, Юлії Тимошенко чи Олександра Гудими, відсутня. Хоча директор енергетичних програм ім. Разумкова Володимир Саприкін сказав в інтерв’ю «proUA», що запропонована схема погашення боргу перед росіянами повертає Україну до 100-процентної газової залежності від Росії. Чи опозиціонери з цим не згодні?

Сергій Руденко

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus