УКРАЇНА

02:46

22.06

Влада

Ініціюють створення спецоргану з чорнобильської проблеми

0

Учасники парламентських слухань на тему «18-а річниця Чорнобильської катастрофи. Погляд у майбутнє» вважають за необхідне створення спеціального уповноваженого органа виконавчої влади з Чорнобильської проблеми. Про це йдеться в тексті рекомендацій учасників, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Учасники слухань вважають за необхідне перехід до нової фази подолання наслідків катастрофи - фази «відновлення і розвитку».

В основу подальших дій має бути покладено «комплексний підхід, який би враховував нестатки й інтереси потерпілих людей, територій і суспільства в цілому».

Так, на думку учасників слухань, основною умовою переходу до цієї фази подолання Чорнобильської катастрофи є «повне погашення заборгованості за пільгами і компенсаціями, виконання зобов’язань держави щодо забезпечення житлом, переселення з радіоактивно забруднених територій, виконання будівельних програм».

Крім того, перехід до нової фази має супроводжуватися переглядом статусу територій, що були радіаційно забруднені після Чорнобильської аварії.

Водночас, на переконання учасників парламентських слухань, зміна статусу населених пунктів «жодним чином не повинна супроводжуватися зміною статусу і рівня соціального захисту постраждалих громадян».

З метою вирішення невідкладних питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи учасники парламентських слухань, зокрема, рекомендують урядові « подати у Верховну Раду України проект закону про внесення змін до закону про держбюджет України на 2004 рік, у якому передбачалося б виділення додаткових коштів на повне погашення заборгованості минулих років і поточних виплат компенсацій потерпілим унаслідок Чорнобильської катастрофи, поновлення витрат на фінансування бюджетних програм з наукового забезпечення робіт, інформування громадськості, додаткові витрати на оздоровлення, медичне обслуговування, забезпечення житлом громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Також учасники парламентських слухань рекомендують Кабінетові міністрів України підготувати пропозиції про створення спеціального уповноваженого центрального органа виконавчої влади з питань Чорнобильської катастрофи і подати у встановленому порядку проекти указів президента України з цього приводу.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus