УКРАЇНА

13:42

21.05

Влада

Про кожного позичальника формуватиметься кредитна історія?

0

Верховна Рада планує створити систему так званих кредитних бюро, які акумулюватимуть позитивну і негативну інформацію про позичальників (юридичних і фізичних осіб), формуючи кредитну історію про кожного з них. За прийняття в першому читанні проекту закону №4196 «Про організацію формування й обороту кредитних історій» проголосував 241 депутат при необхідних 226, повідомляють «Українські Новини».

Кредитною історією, відповідно до законопроекту, є сукупність інформації про юридичних або фізичних осіб в аспекті використання ними кредитів, а також їхні ідентифікаційні відомості.

Законопроект також визначає, яку інформацію повинна містити кредитна історія, а також визначає перелік інформації, яка не може входити в кредитну історію і збір якої заборонений.

Відповідно до законопроекту, передбачається визначити основи діяльності кредитних бюро, які займатимуться збором і збереженням відповідної інформації.

Законопроектом також передбачається визначити правові та організаційні засади формування і ведення кредитних історій, права суб’єктів кредитних історій, вимоги до захисту інформації, що входить у кредитну історію.

Як повідомлялося, наприкінці лютого Національний банк запропонував ВР створити систему кредитних бюро для поліпшення збору інформації про позичальників.

Система кредитних бюро може бути зареєстрована у формі акціонерного товариства з державною часткою.

Зараз НБУ веде реєстр тільки ризикованих позичальників.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus