УКРАЇНА

16:36

22.05

Львову не сподобалося, що Могильов наговорив у Раді про День перемоги

Львову не сподобалося, що Могильов наговорив у Раді про День перемоги

0

Львівська міськрада на позачерговій сесії прийняла звернення до генпрокурора України Віктора Пшонки щодо подій у Львові 9 травня. "За" текст звернення проголосували 75 депутатів із 90

Депутати міськради вимагають генпрокурора вжити усіх передбачених Конституцією і законами України заходів для об´єктивного, повного, всебічного та неупередженого розслідування подій 9 травня, зокрема, за фактами порушення Конституції і законів України, прав та свобод людини і притягнути винних до відповідальності.

Як йдеться у заяві, на Пагорбі Слави співробітники міліції допомагали представникам "Русского единства" і " Родины" пройти до меморіалу і "надали їм можливість розгорнути червоні прапори, що суперечило рішенням суду, Львівської міської та обласної рад".

"У ході вказаних подій депутати зверталися до представників правоохоронних органів з вимогою припинити порушення Конституції і законів України, проте у відповідь до них було застосовано звірячу фізичну силу з використанням спецзасобів, а також супроводжувалося принизливими і нецензурними висловами", - йдеться у зверненні.

У документі зазначено, що незважаючи на зафіксовані факти заподіяння тілесних ушкоджень громадянам України з боку співробітників міліції, а також інші порушення закону з їхнього боку, міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов 13 травня оголосив про те, що "співробітники органів внутрішніх справ під час зазначених подій діяли цілком правомірно", хоча перевірка не закінчена, і "не встановлено особи співробітників міліції, які застосовували силу, і вони не опитані".

"Такі висновки міністра внутрішніх справ України свідчать про його пряму зацікавленість та упередженість у результатах розслідування і перевірки, розцінюються як спроби тиску під час їх проведення, у зв´язку з чим Львівська міська рада висловлює застереження щодо повноти, всебічності та об´єктивності перевірки, проведеної прокуратурою Львівської області за фактами невиконання рішення суду, а також побиття працівниками органів внутрішніх справ депутатів Львівської міської та обласної рад і їх помічників", - йдеться у зверненні міськради.

У четвер, 19 травня, заплановано чергове засідання сесії Львівської міськради, на порядку денному якого буде розглянуто питання про події 9 травня у Львові. На цю сесію влада міста планує запросити усіх мерів і секретарів міськрад України, а також представників правоохоронних органів.

Нагадаємо, Анатолій Могильов, виступаючи 13 травня у Верховній Раді, заявив, що якби не дії міліціонерів, у Львові було би куди більше порушень і жертв.

Фото: PHL

Джерело: «Інтерфакс-Україна»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus