УКРАЇНА

23:26

19.01

Чиновника ЄС посадили у в´язницю за корупцію в Україні

Чиновника ЄС посадили у в´язницю за корупцію в Україні

0

матеріали по темі:

Суд Бельгії визнав колишнього співробітника делегації ЄС в Україні винним у корупції і засудив його до тюремного ув´язнення і штрафу 

Вирок оприлюднений 47-ї палатою кримінального суду в четвер у Брюсселі, повідомляє офіс Європейського управління з боротьби з шахрайством (OLAF). 

Згідно з вироком, колишній співробітник делегації ЄС в Україну засуджений до 18 місяців тюремного ув´язнення і штрафу в розмірі 5 тис. євро. 

При цьому враховано, що шість місяців попереднього ув´язнення він вже відбув. Прізвище колишнього співробітника делегації ЄС в Україні не повідомляється. 

Генеральний директор OLAF Джованні Кесслер зазначив, що кримінальне судочинство щодо персоналу ЄС є рідкісним випадком, і часто займає досить тривалий проміжок часу. 

У повідомленні наголошується, що співробітник ЄС запитував від учасників конкурсів, зокрема, у сфері надання допомоги з подолання наслідків аварії на ЧАЕС у рамках програми TACIS, 4% комісії. 
Одна з компаній погодилася заплатити 2,5% від вартості контракту на загальну суму 19 млн євро. Але так як тендер був зупинений до того, як контракт був укладений, працівник ЄС не отримав комісійних, також не було заподіяно ніяких збитків бюджету ЄС. 

OLAF отримав інформацію про те, що один із співробітників делегації ЄС в Україні запитує комісійні, від компанії, яка відмовилася від такої пропозиції. 

У зв´язку з цим було проведено розслідування, яке підтвердило заяву компанії. Про те, що трапилося, була проінформована бельгійська судова влада, яка ініціювала запит в Єврокомісію зняти імунітет з цього співробітника. 

Він був арештований в Бельгії в травні 2006 року і перебував під вартою до листопада 2006 року. Європейська комісія звільнила його із займаної посади у липні 2007 року. 

Фото з сайту media.bcm.ru

Джерело: «Інтерфакс-Україна»

Теги: корупція, ЄС

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus