УКРАЇНА

16:31

20.05

Влада

Заєць закликає не ратифікувати угоду про ЄЕП, а Азарова притягнути до кримінальної відповідальності

0

Народний депутат блоку “Наша Україна” Іван Заєць вніс до Верховної Ради проект постанови “Про відхилення проекту Закону України “Про ратифікацію Угоди про формування Єдиного економічного простору”. Парламентарій пропонує визнати підписану президентом Леонідом Кучмою в Ялті угоду про формування ЄЕП недійсною та запропонувати Генпрокурору порушити кримінальну справу проти першого віце-прем’єр-міністра Миколи Азарова за статтею 365 Кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень). Про це «proUA» повідомили в прес-службі Української народної партії.

Як дії, що підпадають аід кримінальну відповідальність, Заєць розцінює те, що Азаров підписав “Угоду про формування Єдиного економічного простору” в Астані 15 серпня 2003 року. Зокрема, як наголошує у пояснювальній записці депутат, Микола Азаров під час виступу в парламенті стверджував, що вступ до ЄЕП дозволить українським суб’єктам господарської діяльності отримувати енергоносії за тими ж цінами, що їх отримують російські підприємства, однак це твердження було спростоване президентом Росії Путіним та послом Росії в Україні Чорномирдіним.

У проекті Постанови також наголошено, що “відмова від участі України в Єдиному економічному просторі не означає відмови у повномасштабній співпраці з Російською Федерацією, Республікою Білорусь, Республікою Казахстан на двохсторонній основі і загальновизнаних принципах міжнародного права”.

В жовтні минулого року, згідно з дослідженням Київського міжнародного інституту соціології на замовлення Інституту відкритої політики, входження України до ЄЕП позитивно оцінили лише 31,3% українців, негативно – 44,3%. Опитування також виявило, що чим вищий освітній рівень респондентів, тим більше серед них супротивників входження України до ЄЕП. Методом інтерв’ю було опитано 1010 респондентів. Похибка вибірки не перевищує 3,1%.

Нагадаємо, що 23 лютого 2003 року президенти Російської Федерації, України, Білорусі і Казахстану заявили про створення Єдиного економічного простору. Метою ЄЕП було оголошено формування сприятливого економічного клімату на території країн-учасниць.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus