УКРАЇНА

21:39

25.05

Влада

Мінздрав посилить вимоги до продажу ліків в аптеках

0

Міністерство охорони здоров’я має намір посилити вимоги до торгівлі лікарськими препаратами в аптечних установах. Про це в Полтаві заявив заступник міністра охорони здоров’я, голова державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення Михайло Пасічник, повідомляють «Українські Новини».

За його словами, відповідно до нових правил не будуть продовжуватися ліцензії аптечним кіоскам і пунктам, у яких не передбачені умови для виготовлення розчинів та якісного збереження ліків. «Якщо (ліки – Авт.) стоять на сонці, це вже перша проблема», - сказав Пасічник.

Пасічник також повідомив, що Мінздрав має намір ввести обов’язковий паспорт для кожної аптеки, завірений органами державної влади, санітарно-епідеміологічною службою та фармакологічною інспекцією. Ліцензії суб’єктам господарювання будуть продовжуватися і видаватися на підставі цього паспорта, при цьому буде проводитися перевірка технічного стану, обладнання для збереження ліків. Пасічник додав, що Мінздрав має намір при видачі ліцензій на торгівлю ліками враховувати площу аптечної установи. При цьому площа аптечного кіоску має становити не менше ніж 50 кв. м, аптеки - не менше ніж 70 кв. м.

Строгість правил торгівлі, за прогнозами Мінздраву, приведе до скорочення загальної кількості аптечних кіосків на 30%. Але у відомстві вважають, що в такий спосіб можна буде домогтися позитивного ефекту: «Вимога часу - перейти від кількості до якості», - сказав Пасічник.

За даними Мінздраву, зараз в Україні нараховується 21 тис. торговельних точок аптечних установ.

Нагадаємо, наприкінці березня Мінздрав заявив про намір посилити контроль за ввозом в Україну імпортних лікарських препаратів та виявлення фальсифікованих ліків. Контроль якості готових лікарських препаратів вітчизняного та імпортного виробництва здійснює Державна інспекція з контролю якості лікарських препаратів Мінздраву.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus