УКРАЇНА

13:07

22.05

Влада

C 29 травня імпортні автомобілі в Україні можуть подорожчати на 15-20%

0

На Україні з 29 травня 2004р. будуть введені нові митні збори на ввіз автомобілів іноземного виробництва, повідомили в Міністерстві економіки та європейської інтеграції України. Нові митні збори визначаються законом «Про розвиток автомобільної промисловості України», повідомляє Autonews.ru.

Зараз ставки митного імпортного збору на нові автомобілі становлять 2-3% від вартості автомобіля. Відповідно до прийнятого закону, у період з 29 травня 2004р. по 31 грудня 2005р. вони збільшуються на 15-20 процентних пунктів, а з 1 січня 2006р. мито буде знижено до 12%.

Також закон передбачає, що ставка мита на нові імпортовані автомобілі не може бути нижче обговореної величини для кожного виду двигунів.

На комплектуючі для імпортних автомобілів законом установлена пільгова ставка мита в розмірі 12% і повна - 20% (раніше - відповідно 5% і 10%). Відповідно до закону, до 31 грудня 2008р. не будуть обкладатися митом імпортні комплектуючі для виробництва автомобілів, у яких вартість використаних матеріалів і послуг, вироблених на Україні, буде перевищувати 50% загальної вартості. Закон запроваджує пільговий режим оподатковування для підприємств автомобілебудівної галузі, які мають затверджену у встановленому порядку програму створення виробничих потужностей і робочих місць. До 31 грудня 2008р. такі виробники звільняються від сплати податку на прибуток у тій її частині, що реінвестується у виробництво, а також від імпортного мита на товари, що використовуються для будівництва і виробничої діяльності.

Разом з тим для підприємств, які мають затверджені Кабінетом міністрів до 1 січня 2004р. інвестиційні програми (Запорізькі автомобілебудівні і Львівський автомобільний заводи, Дніпропетровський дослідний завод «Енергоавтоматика»), зберігається дія пільг за законом «Про стимулювання виробництва автомобілів на Україні». Зокрема, передбачені звільнення від імпортного мита і ПДВ на операції при ввозі на Україну товарів, у тому числі машинокомплектів, нульова ставка ПДВ при продажу автомобілів, автобусів і комплектуючих.

Уведення нового мита на Україні не стосуватиметься автомобілів російського виробництва, оскільки вони поставляються в цю країну на умовах квотування. З 17 жовтня 2003р. Україна збільшила квоту на імпорт нових легкових автомобілів з Росії на 10% - до 17 тис. 355 одиниць.

Відповідно до оцінок експертів, збільшення мита призведе до підвищення цін на легкові автомобілі на українському внутрішньому ринку на 15-20%.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus