УКРАЇНА

22:16

22.05

Влада

Україна і Росія знову наблизилися до створення зони вільної торгівлі

0

Прем’єр Віктор Янукович вважає, що Україна і Росія впритул наблизилися до створення зони вільної торгівлі без обмежень і винятків. Він заявив про це, перебуваючи в Чолпон-Аті (Киргизька Республіка), де проходить засідання Ради голів урядів держав-учасниць СНД, повідомили «proUA» у прес-службі Кабінету Міністрів України.

«Ми впритул підійшли до вирішення цього питання з усіх боків. Україна готова. Все залежить від Росії – це питання енергоносіїв: нафти, газу», – сказав Віктор Янукович. За словами голови українського уряду, тема зони вільної торгівлі розглядатиметься у 20 числах квітня в Києві, за участю президентів і прем’єр-міністрів.

Питання про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) регулярно піднімалося мало чи не на кожній зустрічі глав держав-учасниць СНД. Однак дотепер прогнози про початок дії ЗВТ до конкретної дати не збувалися. віднедавна розмови про ЗВТ перейшли з площини СНД у площину єдиного економічного простору (ЄЕП), який формують Росія, Казахстан, Україна і Білорусь.

Нагадаємо, що 1 квітня під час візиту до Москви прем’єр Віктор Янукович уже заявляв, що країни-учасниці єдиного економічного простору впритул наблизилися до створення зони вільної торгівлі. Янукович прогнозує створення ЗВТ уже цього року. «Формування ЄЕП має початися зі створення зони вільної торгівлі», - сказав український прем’єр на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним і прем’єром Росії Михайлом Фрадковим.

До цього востаннє остаточне оформлення створення ЗВТ очікувалося у вересні 2003 року під час самміту СНД у Ялті. За кілька місяців до цієї події – під час неформальної зустрічі глав країн-учасниць СНД наприкінці січня 2003 року – президент Леонід Кучма заявляв: «Усі були одностайні в плані завершення роботи над створенням зони вільної торгівлі. До наступного самміту в Ялті у вересні ми маємо підійти з цілком погодженим рішенням і підписати».

Зона вільної торгівлі (ЗВТ) - міждержавне об’єднання з метою проведення в погоджений термін повного скасування обмежень на взаємне пересування промислових товарів при збереженні національного зовнішньоторговельного режиму відносно третіх країн.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus