УКРАЇНА

08:15

22.06

Влада

Переліцензування телерадіокомпаній буде поступовим

0

Переліцензування телерадіокомпаній проходитиме поступово. Про це заявив голова Нацради з питань телебачення і радіомовлення Борис Холод. Як повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ», він вважає недоцільним спеціально переглядати ліцензії 1156 телерадіоорганізацій у зв’язку з ухваленням рішення Нацради про перехід мовлення на українську мову.

Поступовість переліцензування припускає, що питання про надання ліцензії мовцю буде вирішуватися при оголошенні нового конкурсу або при продовження терміну ліцензій. Однак Холод повідомив, що вказівка в анкетах про 100%-е мовлення українською мовою буде враховуватися при визначенні переможців на одержання ліцензій.

Для наочної демонстрації нової політики Нацради Борис Холод навів приклад про сьогоднішній перегляд ліцензії «Нового каналу», – за його словами, керівництву Нацради вдалося переконати керівника каналу вказати в анкеті, що мовлення буде проводитися українською мовою на 100%, хоча раніше в документах було зазначено - на 50%.

Холод також повідомив, що з 19 квітня Нацрада з питань телерадіомовлення буде приймати документи на одержання ліцензій у відповідності зі своїм рішенням про перехід на українську мову мовлення. За його словами, Нарада буде вимагати від телеканалів переводити всі фільми і передачі на українську мову або супроводжувати їх субтитрами.

Також, за його словами, Нацрада має намір запропонувати внести зміни в закони «Про телебачення і радіомовлення», і «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», де передбачається, що мовлення ведеться українською мовою і на мовах нацменшин.

Крім того Холод повідомив, що конкретних термінів переходу всіх телерадіоканалів на українську мову мовлення Нацради не встановлював. Однак, за його словами, проти порушників будуть застосовувати штрафні санкції. Які саме, Холод не уточнив.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus