УКРАЇНА

06:07

28.05

Влада

«Зелені» вирішили не підтримувати Януковича, бо той “нищить природу”.

0

“Зелені” довго думали, кого зробити президентом. І таки зупинились на перевіреному часом варіанті – Віталії Кононові.

Політичні пологи проходили в муках: партійці стверджували, що остаточно вони визначились лише за 24 години до з’їзду. Щоправда, визначившись, “зелені” одразу взяли віжки до рук. Часом здавалось, що з трибуни виступали затяті “опозиціонери”. “Зелені” посипали голову попелом, каючись через свою “співпрацю з владою”.

Сам Кононов навіть назвав провладні політичні сили опонентами: “Наші опоненти досвідченіші у політичній боротьбі і правил не визнають”. А потім додав, що саме через них партія втратила на минулих парламентських виборах 3% голосів.

Після такого вступу довелось висувати свого кандидата. Але попередньо делегати проїхались по інших кандидатах.

Ющенко “зеленим” не сподобався через “агресивну позицію щодо політреформи”. Віктор Янукович - через шкідливу природоохоронну політику уряду (Дунайсько-Чорноморський канал, Кривбас і т.д.). Мороз начебто природи не нищив, але керівництво партії вирішило, що підтримка Мороза може нашкодити і соціалістам, і самій ПЗУ.

Лишалась одна вічна проблема – гроші.. І тут Кононов і Курикін втішили делегатів. Повідомивши, що партія збирається взяти банківський кредит для внесення застави (500 тисяч гривень), а потім зауваживши: “Повертати будете ви”.

“Я думаю, що може бути дуже багато несподіванок. Скажімо, може повторитися ситуація як в 1999 році, коли в фінал вийшли Симоненко і Кучма. Припустімо, в теперішньому випадку може вийти Симоненко і ще хтось. Ким буде цей “хтось” на сьогоднішній день відповісти ніхто не може”, – прокоментував для «proUA» позицію партії Сергій Курикін. Поки що, за його словами, “Зелені” залишаються близькі до можливості підтримати лідера соціалістів. На користь Мороза також свідчить і підтримана з’їздом резолюція щодо реформи влади в Україні, в якій фракцію соціалістів назвали єдиною у Верховній Раді, яка послідовно відстоює демократичні зміни в суспільстві.

Не виняток також, що ще однією кандидатурою, на яку може поставити ПЗУ, є лідер ПППУ Анатолій Кінах. Його на з’їзді згадали бігцем, лише прізвище, без жодних оцінок “за” чи “проти”. Коментуючи таку можливість, екс-міністр екології в уряді Кінаха Сергій Курикін позитивно оцінив риси Анатолія Кириловича, але зазначив, що є проблеми зі структурами ПППУ і УСПП, які він очолює: “Вони саме репрезентують когорту забруднювачів, руйнівників навколишнього середовища”.

Дмитро Яценко

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus