УКРАЇНА

04:16

23.05

Влада

Політреформа була провалена в результаті змови Кучми і Ющенка, вважають російські експерти

0

«Провал законопроекту про встановлення на Україні парламентської республіки на минулому тижні поставив під загрозу проведення всієї політичної реформи в цій країні. Відповідно, під сумнівом виявилася і перемога на осінніх президентських виборах кандидата від «партії влади» Віктора Януковича». Про це пише газета «RBC daily».

На думку російських експертів, голосування було «провалене в результаті змови Кучми і лідера правих Віктора Ющенка». Вони думають, що Кучма погодився «здати» вибори і політичну реформу в обмін на «гарантії недоторканності».

На думку керівника відділу України Інституту країн СНД Кирила Фролова, версія про те, що Кучмі не вдалося добрати шість голосів, просто смішна.

«Кучма боїться втратити дещицю владного суверенітету і сподівається на гарантії Ющенка і адміністрації США. Очевидно, що, офіційно підтримуючи Януковича, представники Кучми ведуть переговори про капітуляцію з Ющенком», - вважає Фролов.

Водночас, зауважив автор «RBC daily», «українські політологи вважають, що ніякої змови нема, і голосування не вдалося через те, що деякі прихильники Кучми намагалися в останній момент підняти ставки в торзі за свою лояльність».

Спостерігачі вважають, що Росії необхідно зайняти активну позицію і підтримати прихильників реформи, зазначає «RBC daily». «В іншому випадку ризик остаточно втратити Україну як потенційного близького партнера стає занадто великим».

Експерти вважають, що «прийняття реформи за будь-якого результату осінніх виборів пішло б на користь Росії. На їхню думку, влада парламенту була б апріорі більш прагматичною, ніж більш-менш авторитарний президентський режим». А парламентська більшість, вважають політологи, ніколи не може бути однозначно антиросійською.

У підсумку, на думку більшості експертів, «у випадку реалізації реформи Росія могла б у майбутньому розраховувати на перегляд на свою користь багатьох важливих економічних питань, які раніше були вирішені під впливом антиросійських настроїв. Однак тепер перспективи такого розвитку подій виявилися під сумнівом», зазначає «RBC daily».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus