УКРАЇНА

10:44

28.05

Влада

Спрощено процедуру перевезення підакцизних транзитних вантажів

0

Укрзалізниця та Держмитслужба підписали угоду про співпрацю в розвитку транспортних перевезень і митної справи, а також щодо гарантування доставки товарів, що перебувають під митним контролем і перевозяться залізничним транспортом.

Спільні заходи залізничників та митників будуть спрямовані на взаємодію залізниць та митних органів при здійсненні митного контролю та митного оформлення вантажів на прикордонних та внутрішніх залізничних станціях, спрощення митних процедур при перевезенні товарів через митний кордон України та їх доставки в митниці призначення.

Угода також дозволить залізницям набути статусу митного перевізника та здійснювати перевезення транзитних вантажів за призначенням без надання фінансових гарантій. Діяльність митного перевізника запроваджена новим Митним кодексом України.

Здійснення перевезень залізницею у якості митного перевізника сприятиме збільшенню обсягів перевезень транзитних вантажів через територію України, пропуску вантажів через кордон, підвищенню іміджу України як транзитної держави.

З 1996 року в Україні передбачено, що власники вантажу повинні надавати митним органам фінансові гарантії щодо доставки транзитних підакцизних товарів (автомобілів, світлих нафтопродуктів, тютюнових виробів та алкогольних напоїв) до митниць призначення. Цей порядок передбачає існування посередницької структури, яка повинна забезпечувати фінансове гарантування доставки вантажів за призначенням.

Через складність процедури внесення та повернення заставних коштів, високі розміри фінансових гарантій (до 70% вартості товарів) вантажовласники багатьох країн не спроможні виконувати запроваджену процедуру внесення платежів та змушені направляти свої вантажі в обхід України. Через це українські залізниці втрачають значну частину найвигідніших перевезень з Болгарії, Румунії, Греції, які свої тютюнові вироби та алкогольні напої направляють через Білорусь, російські й балтійські порти.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus