УКРАЇНА

01:15

24.05

Влада

ФДМ просить Генпрокуратуру перевірити законність банкрутства ДМЗ ім. Петровського

0

Фонд держмайна (ФДМ) України звернувся до Генеральної прокуратури з проханням перевірити ВАТ «Дніпропетровський металургійний завод ім. Петровського» (ДМЗ) «на предмет наявності ознак фіктивного банкрутства».

Крім того, як повідомляється в листі ФДМ, направленому голові профспілкового комітету ДМЗ Олександру Бабченку, Фонд звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області з проханням відстрочити затвердження плану санації заводу до закінчення перевірки Генпрокуратури.

Фонд нагадує, що відповідно до рішення цього суду від 24 грудня 2003 року з клопотання комітету кредиторів ДМЗ було уведено на рік процедуру санації підприємства. Комітет кредиторів 15 березня 2004 року схвалив план санації, що передбачає продаж всіх об’єктів соцкультпобуту, зокрема заводської поліклініки, плавального басейну, будинку культури, бази відпочинку «Сонячна», дитячого оздоровчого табору на Дніпрі та стадіону «Металург», на загальну суму 6 млн. грн., а також проведення допемисії акцій на 645 млн. грн. Цей план санації і було представлено на затвердження суду.

Тим часом ФДМ наголошує, що всі передбачені планом санації заходи суперечать вимогам законодавства. Зокрема, указові президента України від 8 серпня 2000 року «Про додаткові заходи з поліпшення медичної допомоги населенню України», постановам Верховної Ради від 28 листопада 2002 року «Про інформацію Кабінету міністрів України щодо становища у вітчизняній системі охорони здоров’я» і від 20 березня 2003 року «Про заходи Кабінету міністрів України з організації відпочинку та оздоровлення дітей улітку 2003 року», міжгалузевій комплексній програмі «Здоров’я нації» на 2002 - 2011 роки, затвердженою постановою уряду 10 січня 2002 року, і Держпрограмі відпочинку та оздоровлення дітей на період до 2008 року, затвердженої постановою уряду 16 січня 2003 року.

ФДМ також нагадує, що план санації передбачає відновлення платоспроможності підприємства за рахунок проведення допемісії акцій. При цьому зазначається, що відповідно до вимог ст. 34 закону «Про господарчі товариства» акціонерному товариству заборонено випускати акції для покриття збитків, пов’язаних з його господарською діяльністю.

Крім того, у відповідності зі ст. 159 Цивільного кодексу внесення змін до статуту АТ, у тому числі зміну розміру його статутного капіталу, відноситься винятково до компетенції загальних зборів акціонерів.

«Таким чином, рішення комітету кредиторів ДМЗ про проведення допемісії акцій суперечить законодавству», - наголошує ФДМ.

Як зазначає Фонд, за результатами проведеного їм конкурсу з продажу 42,26%-ного держпакету акцій ДМЗ переможцем визнано корпорацію «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД, Донецьк), яка взяла на себе зобов’язання здійснити програму технічної реконструкції виробництва і запровадити прогресивні технології на підприємстві, що дозволить збільшити обсяги виробництва й у результаті відновити платоспроможність підприємства.

«Але керівництво підприємства і реєстратор свідомо затримують передачу прав власності на пакет акцій, проданий державою корпорації «ІСД», - зазначає ФДМ.

Голова профкомітету ДМЗ в інтерв’ю журналістам нагадав, що передбачений планом санації продаж об’єктів соцкультпобуту викликав невдоволення колективу заводу, і на мітингу було ухвалено рішення вимагати скасування цього пункту. Наприкінці березня на позачерговому засіданні комітету кредиторів ДМЗ вимоги трудового колективу були частково задоволені: із пропонованих до реалізації об’єктів соцкульпобуту були виключені дитячий оздоровчий табір, турбаза і медсанчастина заводу. Разом з тим, на продаж, як і раніше, будуть виставлені ключові об’єкти: плавальний басейн, Будинок культури ім. Ілліча і стадіон «Металург».

Разом з тим профспілковий комітет звернувся до Генеральної прокуратури з проханням роз’яснити трудовому колективові, чи є банкрутство ДМЗ фіктивним. Також профспілка вимагає вирішити питання стосовно 18% пакету акцій заводу, які оспорює Фонд державного майна.

З 2001 року дебіторська заборгованість ДМЗ ім. Петровського зросла у вісім разів, до 1 млрд. грн., кредиторська – у 2,5 рази, до 1,5 млрд. грн. Тільки за 2003 рік кредиторська заборгованість зросла на 378 млн. грн., до 1342,6 млн. грн. При цьому більше половини існуючих заборгованостей є фіктивними, і ці борги накопичувалися керуючою компанією «Приват-Інтертрейдинг» і групою офшорних компаній.

ВАТ «ДМЗ ім. Петровського» спеціалізується на виробництві та реалізації сталі, чавуну, прокату і виробів з них.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus