УКРАЇНА

01:10

22.05

Влада

Литвин і Томенко незадоволені роботою Національної телекомпанії

0

Голова Верховної Ради Володимир Литвин звинуватив керівництво Національної телекомпанії України у недостатнім висвітленні роботи парламенту. Як повідомляють «Українські Новини», про це спікер заявив на засіданні Верховної Ради президентові НТКУ Олександру Савенку. Ці претензії були висловлені сьогодні, коли Савенко виступив у парламенті з інформацією про перебіг виконання постанови Ради «Про порядок висвітлення роботи 5-ї сесії Верховної Ради України 4-го скликання».

За словами Литвина, коли в Україну з офіційним візитом приїжджає хтось із закордонних керівників, то висвітлюється зустріч із Президентом і прем’єр-міністром, а зустріч з керівниками парламенту замовчується. «Я запитую, це така інформаційна політика чи цензура?» - спитав Литвин.

Відповідаючи на запитання спікера, Савенко сказав, що апарат Литвина не зовсім правильно його інформує про висвітлення подібних зустрічей НТКУ. Також він додав, що УТ-1 регулярно висвітлює зустрічі Литвина із закордонними гістьми.

Своєю чергою, спікер зазначив, що не потрібно педалювати питання про висвітлення діяльності саме Литвина. Він сказав, що його цікавить ігнорування УТ-1 не діяльності особисто спікера, а всієї Верховної Ради. «Зустріч була в Президента, у прем’єра, чому Верховна Рада випадає», - запитав Литвин і додав: «Не переводьте, будь ласка, стрілки».

Також претензії до роботи НТКУ висловив народний депутат, голова Комісії з питань свободи слова й інформації Микола Томенко. У своєму виступі він закликав Верховну Раду звільнити президента Національної телерадіокомпанії України Олександра Савенка. Також Томенко запропонував у травні заслухати звіт комісії Ради з діяльності НТКУ.

«Необхідно ухвалити постанову і звільнити Савенка з посади голови НТКУ», - заявив Томенко. Депутат звинуватив Савенка в розкраданні бюджетних коштів, виділених на фінансування телекомпанії. Також Томенко звинуватив президента НТКУ в неправді й у перекручуванні інформації про діяльність компанії: «Сьогодні ми чули відверту брехню».

Депутат вважає, що керівництво НТКУ не виконує постанови Верховної Ради про висвітлення її роботи. Крім того, за словами Томенка, Перший національний канал якнайгрубіше порушує закон про рекламу. Зокрема, депутат зазначив, що рекламу алкоголю вдень не дає жоден із комерційних каналів, зате вона присутня на державному Першому національному каналі. Він також зазначив, що грубо порушується норма законодавства, щодо реклами ліків.

За інформацією Миколи Томенка, 96% сюжетів у новинах присвячені діяльності президента Леоніда Кучми. І додав, що, за рівнем уваги в новинах до глави держави Україна знаходиться на другому місці в СНД після Туркменістану.

За словами президента НТКУ Олександра Савенка, з 1 січня УТ-1 випустила 256 «синхронів» (сюжет, де зображення супроводжується мовою інтерв’юєра) депутатів Ради. Також УТ-1 підготувало 131 сюжет про роботу парламенту, і 15 сюжетів про роботу Ради вийшли в ефірі програми «Вісті тижня з Миколою Канішевським».

На початку лютого Рада затвердила порядок висвітлення роботи 5-ї сесії.

НТКУ - державна організація, що має мовлення на загальнонаціональному каналі і підзвітна парламентові і Президентові. На початку березня, Рада відмовилася визначити порядок призначення і звільнення керівників Національної телекомпанії і Національної радіокомпанії. Посада керівника НТКУ належить до першої категорії державного службовця.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus