УКРАЇНА

03:19

24.05

Влада

Американці поновили воєнні дії в Іраку

0

Американські літаки F-16 відновили в ніч на п’ятницю бомбардування Ель-Фаллуджі. Літаки США атакують на східному і північному фронтах обложеного міста Ель-Фаллуджа. Як повідомляє катарський супутниковий телеканал Al-Jazeera з покликаннями на очевидців, винищувачі F-16 скидають на район Аль-Джолан у Ель-Фаллуджі голкові бомби, повідомляє Newsru.com.

Удари з повітря розпочалися після провалу трьох спроб штурму, який почали морські піхотинці. Всі вони були відбиті озброєними ополченцями 400-тисячного міста. У лавах американських військовослужбовців є втрати в живій силі і техніці. Під Ель-Фаллуджею збито два американських гелікоптери. За непідтвердженими командуванням США даними, один з них упав у передмісті Аль-Карма, інший - у зеленій місцевості на околиці міста.

У Ель-Фаллуджі, оголошеної з понеділка на облоговому становищі, американські морські піхотинці проводять найбільшу останнім часом операцію проти іракських бойовиків. Наразі, за даними місцевих медиків, усього за чотири дні блокади Ель-Фаллуджі в результаті бойових дій загинуло понад 300 людей і, щонайменше, 500 отримали поранення.

Лікарні Ель-Фаллуджі з потугами надають допомогу потерпілим. Лікарі волають про надання термінової медичної допомоги. У зверненні по телеканалу Al-Jazeera скаржаться на гостру нестачу препаратів і перев’язних засобів. Проте американські війська, що оточили Ель-Фаллуджу, не пропускають у місто гуманітарний вантаж з Багдада.

Через ефір катарської телестанції населення Ель-Фаллуджі передало листа до арабської і світової громадськості. «Ми будемо захищатися і переживемо блокаду з честю або загинемо усі до одного», - сказано в листі представників іракських племен. Погано озброєні іракці в обложеному 5-у добу місті демонструють справжній героїзм. Командування американськими військами розгублене. Почато спецоперація «із затримання злочинних елементів» у Эль-Фаллуджі перетворилася в криваву різанину.

Проте, командуючий окупаційними військами США в Іраку генерал Рікардо Санчес заявив, що облога Ель-Фаллуджі буде тривати доти, поки американські війська не виконають поставлені перед ними завдання - знищити сили опору. Що стосується гуманітарної ситуації у Ель-Фаллуджі, то, як зазначив Санчес, США не мають наміру влаштовувати блокаду міста. «Як тільки дасть змогу ситуація, ми обов’язково надамо гуманітарним організаціям можливість доставити свої вантажі в Ель-Фаллуджу», - додав командуючий американськими військами.

У зв’язку з цим він підтвердив повідомлення про те, що окупаційна влада проводить неформальні перемовини з населенням обложеного міста.

Санчес повідомив, що коаліційні війська зараз проводять серію операцій, спрямованих на «розосередження, оточення і знищення» сил супротивника.

Визнавши, що іракські повстанці роблять усе більш серйозний опір, Санчес проте впевнено заявив, що найближчим часом ситуація з безпекою покращиться.

Довідка «proUA»: Міжнародно-правовими документами заборонено певні види зброї для способів розв’язання міжнародних конфліктів: розривні кулі або снаряди, що містять запалювальні речовини, вагою менше 400гр. (Петербурзька декларація 1868р.), отрута й отруєна зброя (IV Гаазька конвенція 1907р.), напалм, фосфорні міни, застосовувані проти невійськових об’єктів, кулькові і голкові бомби, міни-пастки (конвенція 1980р.), протипіхотні міни (Конвенція 1997р.).

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus