УКРАЇНА

06:47

26.05

Влада

Держреєстр іпотек розпочне роботу до кінця наступного тижня

0

До кінця наступного тижня Міністерство юстиції України почне роботу Державного реєстру іпотек. Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, повідомляє «LIGA ONLINE».

За словами міністра, на сьогодні створені всі технічні умови для функціонування єдиної бази даних реєстру. В міру підключення користувачів вони будуть одержувати доступ до Реєстру.

Передбачається, що з введенням реєстру будуть реалізовані положення Закону України «Про іпотеку». Закон, зокрема, вимагає реєстрації банківських кредитів на купівлю житла в спеціальному реєстрі. У цілому, відповідно до Закону, Реєстр має визначити переважне право однієї особи відносно права іншої особи на те саме нерухоме майно.

За словами Лавриновича, до Держреєстру будуть вноситися усі без винятку договори іпотеки, також і ті, які були укладені з початку року.

Реєстрацією іпотечних договорів будуть займатися державні нотаріальні контори і приватні нотаріуси. До їхніх функцій також віднесено – прийом запитів, видача завірених витягів з Реєстру та інше.

За внесення запису до Державного реєстру іпотек, змін у записі або за видачу витягів з Державного реєстру іпотек передбачено плату - 34 гривні. В окремих, визначених законодавством випадках, від сплати будуть звільнятися органи державної влади.

Кошти, які будуть надходити від фізичних чи юридичних осіб, будуть нараховуватися на рахунок адміністратора Реєстру - державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України і будуть направлятися винятково на забезпечення ведення Реєстру. «Інформюст» буде відповідати за збереження єдиної комп’ютерної бази.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus