УКРАЇНА

17:31

23.05

Влада

Відзначення 60-річчя депортації кримських татар пройде на державному рівні

0

Відзначення 60-річчя депортації кримських татар з Криму має пройти на державному рівні, заявляє президент України Леонід Кучма, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Відповідаючи на питання журналістів у п’ятницю в Криму, Л.Кучма наголосив, що заходи, присвячені 60-й річниці депортації, мають бути такими ж масштабними, як і присвячені 70-річчю Голодомору в Україні 1932-1933 років.

Президент України підписав розпорядження про 60-у річницю депортації з Криму кримських татар та осіб інших національностей 15 вересня 2003 року. Оргкомітет з підготовки і проведення заходів, присвячених цій даті, очолив прем’єр-міністр України Віктор Янукович.

11 травня 1944 року Йосип Сталін підписав підготовлену НКВД постанову «Про виселення кримських татар з Кримської АРСР в Узбецьку РСР». Депортація кримських татар почалася рано вранці 18 травня і була завершена до вечора 20 травня. У телеграмі НКВД на ім’я Сталіна вказувалося, що було виселено 183155 осіб. У матеріалах комісії РНК наводиться інша цифра - у 70 ешелонах вивезено 188626 осіб. Основну масу депортованих становили жінки, діти і старі. По фронтах були видані спеціальні накази про звільнення з армії кримських татар. Вони також направлялися на спецпоселення. Виняток було зроблено лише для старших офіцерів, які продовжували воювати і були виселені вже після закінчення війни.

Долю кримських татар невдовзі розділили вірмени, болгари і греки. 24 червня 1944 р. почалося їхнє виселення з Криму. Депортації зазнали близько 11 тис. вірмен, більше ніж 12 тис. болгар і 14,5 тис. греків. Разом з ними були відправлені на спецпоселення турки, курди, перси, цигани, які проживали в Криму. Усього за роки війни з Криму було депортовано понад 300 тисяч жителів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus